Zrobiłem kurs na operatora żurawia samojezdnego

Był taki moment w moim życiu, że przez długi czas nie mogłem znaleźć żadnej pracy. I choć wcześniej pracowałem wiele lat w finansach to postanowiłem się całkowicie przebranżowić. Dzisiaj mam dobrą pracę, ale to dlatego, że zainwestowałem w siebie i zrobiłem dodatkowe uprawnienia. Wcześniej nigdy bym nie pomyślał, że zostanę operatorem żurawia.

Mogę obsługiwać żurawie samojezdne i wieżowe

operator żurawia samojezdnego kursGdy przez długi czas nie miałem pracy musiałem coś w swoim życiu zmienić. Zacząłem od tego, że zrobiłem sobie prawo jazdy na ciężarówki. To był dla mnie krok milowy, ponieważ do tej pory zajmowałem się pracą w obsłudze klienta. Potem pomyślałem, że fajnie by było potrafić operować wielkimi dźwigami. Takie wielkie dźwigi można zobaczyć na budowach, gdzie stawia się bardzo wysokie budynki. Zacząłem od tego, że znalazłem operator żurawia samojezdnego kurs w internecie za bardzo dobre pieniądze. Zrobiłem ten kurs i zdałem państwowy egzamin. Z tymi umiejętnościami było mi już o wiele łatwiej zrobić swój kolejny kurs – na operatora żurawia wieżowego. Teraz mogę obsługiwać praktycznie każdy rodzaj dźwigu zwanego powszechnie żurawiem. Po zrobieniu kursów i zdaniu państwowych egzaminów bardzo szybko znalazłem pracę w swoim nowym zawodzie. I to całkiem dobrze płatną pracę, która polega na obsłudze żurawia samojezdnego. W tym celu przydało mi się zdobyte wcześniej prawo jazdy na samochody ciężarowe. Teraz mam przyjemną i bezstresową pracę.

W moim życiu przyszła chwila, w której trzeba było podjąć bardzo trudne decyzje. Zrobienie kursów na operatora żurawia wieżowego i samojezdnego nie należało dla mnie do najłatwiejszych. Na szczęście wszystko się udało i dzisiaj mam bardzo ciekawą pracę. Nie muszę już gonić za klientami, ale cały czas naprawdę nieźle zarabiam.