Zdrowe orzechy nerkowca

Zdrowa dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i nastawiona na zaspokajanie indywidualnych potrzeb. Na pewno warto z niej wyeliminować wszelkie produkty przetworzone, słodycze kupne i niezdrowe tłuszcza, a wprowadzić orzechy.

Czy nerkowce są smaczne?

orzechy nerkowca cenaWiększość z nas doskonale wie co jest zdrowe, a co nie, ale świadomie wybiera produkty, które im bardziej smakują. Dopóki są to zdrowe rzeczy, to można tak robić, jeżeli jednak mamy do wyboru solone chipsy, a garść orzechów, to warto się dwa razy zastanowić co wybrać. Nie od dziś wiadomo, że wszystkie rodzaje orzechów są bardzo zdrowe, a spora ich część jest cennym źródłem kwasów Omega 3 i Omega 6, zatem powinno się je na stałe włączyć do diety. Nie trzeba ich jeść w dużych ilościach, ale z powodzeniem wystarczy garść dziennie, aby zaspokoić zapotrzebowanie na cenne składniki. Jeżeli lubimy słodycze, to z pewnością przypadną nam go gustu orzechy nerkowca cena ich nie jest niska, ale za to są bardzo smaczne. Możemy je kupić prawie w każdym sklepie spożywczym w formie torebek warzących po sto, dwieście, pięćset i tysiąc gramów albo kupować w sklepach z ekologiczną i zdrową żywnością na wagę. Przeważnie cena za kilogram w sklepach stacjonarnych wynosi od sześćdziesięciu do nawet dziewięćdziesięciu złotych, a w sklepach internetowych nawet o dwadzieścia procent mniej. Orzechy nerkowca mają charakterystyczny delikatny słodki smak i w zależności od odmiany mogą być mniej lub bardziej chrupkie. Na pewno ich smak będzie odpowiadać dzieciom.

Jeżeli zależy nam na zdrowiu naszej rodziny, to warto włączyć do diety orzechy nerkowca, które są doskonałym źródłem cennych witamin i minerałów. Można je spożywać solo jako przekąskę między posiłkami, dodatek do deserów, owsianek czy robić z nich masło orzechowe.