Zdrowe masło migdałowe ze sklepu

Bardzo długo panowało przeświadczenie, że tłuszcze zawarte w orzechach tuczą i nie są zbyt odpowiednie do codziennego spożywania. Zwłaszcza masła orzechowe do tej pory traktowane były jako coś czego nie powinno jeść się w nadmiarze albo najlepiej całkowicie z niego zrezygnować.

Jakie masło migdałowe kupować w sklepie?

masło migdałowe sklepNic bardziej mylnego. Masła z orzechów mają wiele właściwości leczniczych, szczególnie dobre dla organizmu okazuje się masło z prażonych migdałów. Masło migdałowe sklep powinno zawierać 98% do nawet 100% orzechów w składzie. Wystarczy czytać etykiety i nie kupować wyrobu w którym dodatkiem jest olej palmowy, sztuczne dodatki, duża ilość soli i cukru. Orzechy migdałowe zawierają w sobie wystarczającą ilość tłuszczów aby nie trzeba było dodawać oleju w procesie produkcji. Na co wpływa masło migdałowe? Przede wszystkim reguluje poziom cholesterolu i cukru we krwi. Spożywanie masła orzechowe zapobiega cukrzycy, obniża ryzyko zawału i miażdżycy. Oprócz tego składniki orzechów mają działanie przeciwzapalne i odkwaszające organizm. Tłuszcze w orzechach wpływają na koncentrację i pracę układu nerwowego i układu krążenia. Oprócz tego, co najbardziej dziwi, to fakt, że masło orzechowe wspomaga odchudzanie. Do tej pory wśród osób cierpiących na nadwagę górowało przeświadczenie, że nie mogą pozwalać sobie na tego typu produkty. Tymczasem dietetycy coraz częściej do zbilansowanych diet swoich pacjentów wpisują właśnie masła orzechowe z orzechów włoskich, arachidowych lub właśnie migdałów.

Nie zawsze to co jest dość tłuste jest z automatu niezdrowe. Ważne aby tłuszcze zawarte w posiłku były tymi zdrowymi, wpływającymi korzystnie na nasz organizm, wtedy spożywanie ich może przynieść jedynie pozytywne skutki. Oczywiście wszystkiego należy używać z umiarem.