Zawias do bram ogrodzeniowych

Ogrodzenie wpływa na wygląd, a także wartość całej posiadłości. Ogrodzenie poza tym, że wygląda ładnie, to ma jeszcze jedną funkcję, a mianowicie zabezpiecza ono nas do pewnego stopnia przed tym, aby nikt niepowołany nie dostał się na naszą posesję. Nieodłącznymi elementami ogrodzenia jest brama i furtka.

Dlaczego zawias w bramie jest tak ważny?

Zawiasy do bramyOdpowiedź na to pytanie jest tak prosta, że nasuwa się sama. Bez zawiasów brama by się nie otwierała, a nie nie zamykała, nie byłaby ona ruchoma. Zawiasy do bramy utrzymują ją kilka centymetrów nad poziomem gruntu, dzięki temu nie haczy ona o nic. Bramy ogrodzeniowe są dość ciężkie, dlatego zazwyczaj stosuje się tak zwane zawiasy podwójne. Ciężar rozłożony w dwóch miejscach na jednym skrzydle bramy niweluje nacisk jaki brama wywiera na zawias. Ciężar jaki musi wytrzymać taki zawias jest o połowę mniejszy. Zawiasy wykonane są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu wytrzymują one przez bardzo długi czas. Zawiasy posiadają dość dużą regulację, dzięki temu są uniwersalne, pasują do każdego rodzaju bramy. Regulacja pozwala nam na wypoziomowanie całej bramy. Niektóre z zawiasów do bram mają specjalne zabezpieczenie, które uniemożliwia zdjęcie bramy. Bramę możemy zdjąć tylko i wyłącznie po zdjęciu zabezpieczenia. W ten sposób brama jest zabezpieczona przed kradzieżą. Jest to jedna z dodatkowych funkcji zawiasów, która bez wątpienia jest godna naszej uwagi.

Dostępność różnego rodzaju zawiasów służących do montażu bram jest bardzo duża, więc nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie. Zwłaszcza że większość z nich jest bardzo uniwersalna. Zawiasy kupuje się pojedynczo, nie w zestawach. Kwota jaką musimy poświęcić na zakup jednej sztuki to mniej więcej piętnaście złotych.