Zastosowanie prefabrykatów w domach modułowych

Zarówno technologia jak i wzrost znaczenia aspektów ekologicznych w znacznym stopniu wpływa na powstawanie nowych koncepcji projektowania przestrzeni miejskiej, która będzie stanowić synonim zrównoważonego rozwoju zapewniającego środowisko przyjazne mieszkańcom, a jednoczenie w pełni efektywnego pod względem kosztowym i energetycznym. Obecnie planowanie przestrzenne wymaga szerszej analizy konspektu funkcjonalnego oraz urbanistycznego, co sprawia że technologia na stałe wpisuje się już w standardy nowoczesnych projektów architektonicznych.

Projektowanie domów modułowych

duże domy modułoweChcąc stworzyć atrakcyjny wizualnie projekt budynku, który będzie jednoczenie ekonomiczną oraz przystosowaną do bieżących warunków biznesowych inwestycją jednym z wysokowydajnych narzędzi stosowanych obecnie w sektorze budowlanym jest tzw. projektowanie LIDAR (Light Detection & Ranging). Za pomocą tego oprogramowania powstają m. in. nowoczesne, duże domy modułowe, obiekty użyteczności publicznej takie jak centra handlowe czy biurowce a także wszelkie inne elementy infrastruktury miejskiej. Technologia projektowania budynków modułowych opiera się głównie na zastosowaniu wcześniej przygotowanych prefabrykatów. Decydując się na realizację takiego projektu warto zwrócić przede wszystkim uwagę na fakt, iż są one o wiele bardziej efektywne Kosztowo w przeciwieństwie do tradycyjnych metod budownictwa, a z harmonogramem prac montażowych mamy szansę zamknąć już w przeciągu jednego dnia! Kolejnym walorem nowoczesnych budynków montowanych przy zastosowaniu modułów jest ich energooszczędność. Średnie koszty eksploatacyjne projektów domów wykonywanych z wcześniej przygotowanych prefabrykatów stanowią około 40% wydatków, jakie ponosimy na utrzymanie budynku realizowanego w klasycznej konwencji architektonicznej.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, jakie daje nam oprogramowanie LIDAR możemy operatywnie zaplanować projekt domu jednorodzinnego w oparciu o zastosowanie wybranych parametrów jakościowych oraz numerycznych w obrębie poszczególnych prefabrykatów, przez co jego funkcjonalność z powodzeniem będzie wpisywać się w otoczenie. Dzięki temu nasz dom będzie nie tylko z powodzeniem wpisywał się w kontekst urbanistyczny, ale także pozwoli na generowanie szeregu oszczędności inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych.