Zastosowanie podpiętek lateksowych

Powszechnie uważa się, że kobiety najbardziej kochają buty i mają ich w szafach po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt par. Nie wszystkie z nich mają jednak okazję ujrzeć światło dzienne, a jedynie pięknie prezentują się na półce. Powodem jest fakt, że rożne fasony obuwia, nawet te najbardziej atrakcyjne wizualnie, mogą powodować duży dyskomfort podczas noszenia.

Zalety podpiętek lateksowych

podpiętki lateksoweNa rynku dostępna jest cała gama akcesoriów do obuwia, polepszających komfort ich użytkowania. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą podpiętki lateksowe. Mogą one być używane zarówno do obuwia damskiego jak i męskiego. Ich działanie polega na zmianie pozycji stopy w obuwiu przez podniesienie do góry pięty o kilka milimetrów. Choć różnica może się wydawać niewielka, zastosowanie takich podpiętek może pomóc uniknąć wielu nieprzyjemnych efektów noszenia niekomfortowego obuwia, takich jak bolące pięty w płaskim obuwiu na cienkich podeszwach czy otarte kostki w zbyt płytko wyciętych półbutach. Materiał z jakiego wykonane są zapiętki, czyli pianka lateksowa, ze względu na swoją miękkość, zapewnia stopom odpowiednie podparcie i amortyzację. Podpiętki najczęściej pokryte są warstwą skóry naturalnej, często owczej, od strony styku ze stopą. Zapewnia to komfort użytkowania, dobrą przyczepność, doskonałe właściwości higieniczne oraz estetyczny wygląd wkładki.

Lista zalet lateksowych podpiętek jest długa. Pozwalają one poprawić komfort użytkowania obuwia niskim nakładem kosztów, często sprawiając, ze odstawione do lamusa buty zyskują nowe życie, a ich użytkowanie staje się znów możliwe i bardziej przyjemne. Wkładki mają także warstwę samoprzylepną pod spodem, gwarantującą stabilne umocowanie w bucie i pewność, że podpiętka nie będzie się przesuwać. W przypadku niskich osób z pewnością atutem jest także dodatkowy centymetr wzrostu, jaki zapewniają wkładki.