Zastosowanie naklejek gwarancyjnych

 

Większość ludzi zastanawia się w jaki sposób z pozoru normalna naklejka może skutecznie zabezpieczać towar przed oszustami. Takie plomby stosowane są przez producenta w najczęściej w podczas gwarancji czyli w okresie w którym producent w pełni ponosi odpowiedzialność za poprawne funkcjonowanie produktu. Plomby gwarancyjne najczęściej występują w postaci różnych naklejek. 

Rodzaje plomb gwarancyjnych

plomby gwarancyjneNie każdy zdaje sobie sprawę jak wyglądają solidne plomby gwarancyjne. Tego rodzaju naklejki na pierwszy rzut oko nie różnią się niczym niż zwykłe etykiety naklejkowe, które możemy kupić w każdym sklepie papierniczym. Jest to błędne myślenie, wyprodukowane są z zupełnie innych elementów które różnią się swoim składem zależnie od potrzeb klienta. Plomby naklejkowe możemy podzielić na 3 główne grupy. Pierwszą grupą są etykiety brudzące oznaczone symbolem VOID 1 plomba najczęściej wykorzystywana do zabezpieczania drzwi jeden koniec plomby zostaje przyklejony ma drzwi drugi natomiast do futryny w przypadku próby zerwania plomby pozostawi ona brudny ślad na powierzchni na której była przyklejona. Drugą grupą są etykiety niepozostawiające śladów na powierzchni, lecz na niej samej wykorzystywane często do zabezpieczania delikatnych elementów. Ostatnią grupą jest etykieta krusząca, która jest wyprodukowana z bardzo delikatnych materiałów a co za tym idzie po naklejeniu jest niemożliwa do zerwania w całości podczas próby odklejenia będzie się kruszyć na małe kawałki. Oczywiście wyżej opisane etykiety można dodatkowo spersonalizować dodając własne nadruki.

Reasumując tego typu plomby stosowane są najczęściej w celu zabezpieczenia różnych przedmiotów objętych np gwarancją producenta. Naklejone na sprzęcie który posiada jeszcze gwarancję odklejone mogę zostać tylko w autoryzowanym serwisie w przypadku indywidualnej próby ściągnięcia produkt straci gwarancję.