Zasady cięcia akrylu

 

Wytłaczany akryl otrzymuje za pomocą cięcia laserowego niewielką ilość zadzior na odwrocie, podczas gdy akrylowy odlew jest całkowicie wolny od zadziorów. Cięcie laserowe akrylu jest wyjątkowo popularnym zastosowaniem laserów ze względu na uzyskiwane wysokiej jakości wyniki.

Proste sposoby cięcia akrylu

cięcie akryluWiązka maszyny laserowej jest jej uniwersalnym „narzędziem” jeśli chodzi o szybkie cięcie akrylu i jest idealną obróbką akrylu niezależnie od grubości i kształtu materiału. Wycinarka laserowa może oferować nieskończone korzyści w obróbce akrylu, a jej możliwości są niekwestionowane na rynku tworzyw sztucznych i technologii reklamowych. Poliwęglan jest często spotykany jako płaski arkusz. Okno wycinarki laserowej jest wykonane z poliwęglanu, ponieważ poliwęglan silnie pochłania promieniowanie podczerwone! Zapewni to, że wiercenie nie wydmuchuje panelu, gdy wiertło wychodzi z materiału. Tniemy blachę poliwęglanową na wymiar za pomocą piły tarczowej i routera CNC. Większość narzędzi ręcznych przeznaczonych do drewna lub miękkiego metalu można stosować na akrylu. Płaski bit służy tylko do większych otworów, o średnicy od 11 mm. Aby wywiercić czysty, gładki otwór, najlepiej wiercić, aż końcówka wiertła wystaje przez drugą stronę przedmiotu obrabianego. Możesz również łatwo przyciąć go do kształtu za pomocą odpowiednich narzędzi, właściwych środków ostrożności i prawidłowych pomiarów. Cienkie arkusze można nacinać i łamać za pomocą noża lub narzędzia do nacinania. Grubsze arkusze trzeba będzie wyciąć za pomocą piły tarczowej dla linii prostych lub wyrzynarki, aby wyciąć kształty z arkusza. Przeprowadzono badania i stwierdzono, gdzie jedna osoba była w stanie wyciąć arkusz z ponad 100 przejściami, a cięcia nie były zbyt dobre.

Zasadniczo nigdy nie należy uruchamiać lasera – przy użyciu jakiegokolwiek materiału – jeśli nie jesteśmy przy nim obecni. Aby uzyskać najlepsze wyniki podczas cięcia wytłaczanego akrylu, należy podnieść materiał, aby nie dotykał stołu do cięcia. To znacznie zmniejszy odbicie od tyłu i występowanie śladów siatki na materiale po cięciu laserowym. 

Więcej informacji na ten temat: www.jklaser.pl