Zalety butów ortopedycznych

Biegam od 5 lat, bieganie stało się moim ulubionym sportem. Bardzo chętnie wyjeżdżam na różnego rodzaju półmaratony oraz maratony. Niestety kilkanaście tygodni temu musiałem przerwać moje bieganie, ponieważ zauważyłem niepokojące objawy u siebie. Lekarz zalecił mi stosowanie pomocy ortopedycznej w postaci specjalistycznych butów.

Korzystanie z butów ortopedycznych

buty ortopedyczne firmy memoMoim problemem występującym w trakcie biegania stała się nieprawidłowa trajektoria przełożenie prawej nogi w trakcie fazy lotu w czasie biegu. Noga zamiast dążyć tylko do przodu, zmierza także w nieznaczne odwiedzenie oraz rotację zewnętrzną. Wybrałem się do lekarza, który zdiagnozował u mnie koślawość pięty. Zalecił stosowanie odpowiedniego obuwia ortopedycznego. Buty ortopedyczne firmy memo mają za zadanie korygowanie oraz profilaktykę wad postawy, szczególnie w obrębie stóp, ale wpływa korzystnie także na wyższe stawy kończyn dolnych, działając poprzez struktury anatomiczne. Na początku byłem sceptyczny, ponieważ jakim cudem pięta może wpływać na ruch całej kończyny. Zapytałem w końcu znajomego fizjoterapeuty, a on wyjaśnił, że wady stóp niesamowicie przekładają się na stawy położone wyżej, dlatego też byłem mniej sceptyczny w kwestii pomysłu. Zacząłem stosować te buty ortopedyczne, a po kilku tygodniach znów mogę biegać zdrowo i prawidłowo. Bieganie jest moim życiem, dlatego też nie wyobrażałbym sobie teraz nagle skończyć z tym sportem. Na szczęście dzięki tym butom, mogę znów uprawiać mój ulubiony sport.

W moim hobby, jakim jest bieganie, bardzo ważna jest równowaga mięśniowa. Kiedy wystąpiła u mnie dysproporcja, lekarz specjalista zaproponował odpowiednie obuwie specjalistyczne. Na początku byłem sceptyczny, jednak teraz wiem, jak bardzo jest ono skuteczne.