Zakup sprawdzonego alkomatu

Każdemu z nas może od czasu do czasu zdarzyć się taka sytuacja, że wypijemy wieczorem nieco więcej alkoholu niż zwykle. W takim wypadku niejednokrotnie rano zastanawiamy się nad tym czy możemy bez najmniejszych obaw wsiąść za kierownicę naszego auta czy motocykla. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości warto zaopatrzyć się w urządzenie, które da nam pewność co do tego typu wątpliwości. 

Nowoczesne wersje alkomatów 

dobry alkomatMówi się często, że po jednym piwie praktycznie już po kilkudziesięciu minutach można wsiąść za kółko. Jednak nie można tak wprost powiedzieć ponieważ sporo tutaj zależy od przemiany materii. Niektórzy z nas mają tak, że ich organizmy potrzebują sporo czasu na przetrawienie i zupełne zneutralizowanie alkoholu. Natomiast dla innych jedno piwo nie oznacza praktycznie nic. Żeby mieć pewność co do tego, że jesteśmy zupełnie zdrowi to warto zaopatrzyć się w dobry alkomat. W przeszłości korzystano bardzo często z alkomatów półprzewodnikowych. Korzystała z nich również policja i inne służby. Jednak trzeba podkreślić, że takie alkomaty bywały dość niedokładne i wymagały częstych przeglądów. Obecnie takie alkomaty zostały zastąpione alkomatami elektrochemicznymi, których dokładność jest bardzo duża. W przypadku tych alkomatów, z których na chwilę obecną korzysta policja w Polsce jest tak, że granica błędu w pomiarach może wynosić maksymalnie 3 procent co jest bardzo małą wartością. 

Na chwilę obecną alkomaty można łatwo zakupić w różnych sklepach. Nie warto inwestować w alkomaty najtańsze. Często takie urządzenia z niskiej półki przejawiają bardzo duże niedopracowania i wyniki są niedokładne lub nawet zupełnie odbiegające od rzeczywistego stanu. Wsiadając za kierownicę naszego auta po sprawdzeniu takim alkomatem narażamy się nawet na utratę prawa jazdy.