Zajęcia z dziećmi i decoupage

Dom kultury w którym pracowałam prowadził bardzo liczne zajęcia dla dzieci. Staraliśmy się aby oferta wakacyjna była bardzo atrakcyjna dla najmłodszych. Nasze zajęcia miały być rozwijające i uczyć czegoś nowego. Również w takim przypadku zdolności manualne naszych podopiecznych były na pierwszym miejscu.

Zamówiliśmy kilka nabłyszczających lakierów do domu kultury 

nabłyszczający lakier do decoupageStaraliśmy się aby często wprowadzać nowe techniki zajęć i powodować aby każde spotkanie było inne. Ostatnio dostaliśmy spore dofinansowanie ze środków miasta. Ja uznałam, że tym razem zajmiemy się techniką decoupage. Ona była nowa i efekty końcowe robiły wrażenie. Na dodatek można było dostosować poziom umiejętności do uczestników naszych zajęć. Jednak nie mieliśmy jeszcze materiałów plastycznych i wszystko trzeba było zamówić. Wśród listy oczywiście znalazł się nabłyszczający lakier do decoupage. Był on nie zwykle atrakcyjny dla najmłodszych i ładny wizualnie. Na dodatek przeprowadziłam mały wywiad środowiskowy z pracownikami z innych środków kultury. Uznali, że u nich sprawdza się ta metoda i znalazła stałych uczestników. Również moja propozycja odnośnie nowych atrakcji została pozytywnie przyjęta przez miasto oraz koleżanki z pracy. Każdy chciał już spróbować czegoś nowego. Ostatecznie zamówiliśmy wysokiej jakości lakier nabłyszczający. Chcieliśmy aby był trwały i szybko nie ulegał zniszczeniom. Dodatkowo zależało nam na jego wyglądzie. Efekt końcowy musiał być atrakcyjny i podobać się dzieciom. Zazwyczaj rzeczy, które zrobiliśmy dawaliśmy rodzicom.

Również chętnie braliśmy udział w akcjach charytatywnych i najładniejsze ozdoby trafiały na aukcje. Taka forma niesienia pomocy była bardzo dobrą metodą wychowawczą dla naszych dzieci. Każdy chętnie angażował się w rękodzieło jeżeli było częścią czegoś większego.