Zabawka ruchowa dla malucha

Chyba żadne dziecko nie potrafi spokojnie usiedzieć na miejscu, gdyż wszystko go interesuje, lub rozprasza jego uwagę. Dziecięcą energię najlepiej systematycznie rozładowywać, ponieważ w trakcie ruchu dzieci się rozwijają i świetnie bawią. 

Jaką kupić dziecku zabawkę? 

zabawki ruchowe dla dzieciMaluchy zaczynają chodzić już w okolicy dwunastego miesiąca życia i jest to dla nich bardzo ekscytujące zajęcie. Kiedy postawią pierwszy krok, to już nic ich nie powstrzyma przed zdobywaniem świata. Warto w tym okresie pomóc dziecku w rozwijaniu umiejętności samodzielnego chodzenia, przez dawanie odpowiednich zabawek, które zachęcą go do przemieszczania się. Może to być jeżdżący wózek, pchacz, który świetnie wspomaga naukę chodzenia, czy nawet rowerek biegowy dostępny dla dzieci od dwunastego miesiąca życia. Zabawki ruchowe dla dzieci są doskonałym rozwiązaniem niemalże w każdym wieku, gdyż każda aktywność fizyczna jest bardzo zdrowa. Starsze dzieci mogą grać w kręgle, rzutki, czy najzwyklejszą piłkę. Maluchy uwielbiają spędzać czas w aktywny sposób, więc nie trzeba będzie długo malucha zachęcać  do ich używania. Taka zabawka wcale nie musi być droga, ponieważ dostępne są modele z drewna, lub plastiku. Obecnie znajdziemy także ruchowe zabawki z pluszu, w postaci piesków, czy kotków, które jednocześnie są interaktywnymi zabawkami. Także klasyczny konik na biegunach zachęca dziecko do ruchu, czy gumowy skoczek, na którym dzieci uwielbiają szaleć. Dobra zabawka przede wszystkim powinna być dopasowana do jego wieku. 

Każda zabawka jaką kupujemy swojemu dziecku, musi być bezpieczna, czyli powinna posiadać niezbędne certyfikaty potwierdzające jej jakość. Najtaniej je z pewnością znajdziemy w sklepach internetowych w okresie wyprzedaży, więc warto wtedy robić zakupy.