Z Lemm-em naprzeciw zakłóceniom radiowym

Udając się w podróż autem życzylibyśmy sobie, żeby warunki drogowe i atmosferyczne nam sprzyjały, a przynajmniej – nie przeszkadzały w jeździe. Mając do dyspozycji wiedzę na temat najbliższej prognozy pogody czy też informacje o aktualnym stanie nawierzchni i dostępności trasy, to życzenie staje się realnym do spełnienia. Tym bardziej, gdy dysponujemy CB-radiem z silną anteną.

Antena Lemm – sprzymierzeniec niezakłóconego odbioru sygnału w aucie

lemm bez zakłóceńMocna antena w samochodowym radioodbiorniku CB sprzyja temu, by informacje przekazywane i odbierane były w trybie niezakłóconym. Oczywiście, jeśli w odbiorze komunikatu przeszkadza nam delikatny szum, nie należy go demonizować, gdyż jest on zjawiskiem normalnym – sygnał z odbiornika CB nie będzie bowiem nigdy idealnie wyrazisty. Jednak, gdy szumi za bardzo, a nawet przerywa komunikat, problemem może być nieodpowiednia lub słaba antena w odbiorniku. Antena Lemm bez zakłóceń przewodzi sygnał radiowy na wymaganej częstotliwości. Wykonana jest bowiem z materiałów wysokiej jakości, do tego nietrudna w montażu – można ją ukształtować poprzez możliwość nagięcia. Lemm posiada też długość niezbędną dla dobrego wychwytywania sygnału, w zależności od modelu – nawet do kilku metrów. Jeżeli przyjrzymy się zasięgowi odbioru anteny Lemm, okazuje się, że mamy do czynienia z wartościami na poziomie nawet kilkunastu kilometrów, co jest wynikiem bardzo przyzwoitym.

Uzbrojeni w wiedzę o aktualnej prognozie pogody i wyposażeni w mapę dojazdu, nawigację oraz radio CB (oraz, rzecz jasna, w sporą dozę skupienia i uwagi), możemy ze spokojem oczekiwać pomyślnej i przyjemnej podróży. Jeśli do tego dodać zestaw ulubionych hitów, płynący z samochodowego odtwarzacza, może zaistnieć ryzyko, że nie będziemy chcieli z auta… wysiąść.