Wytrzymały paśnik do stajni z końmi

Żywienie koni, zwłaszcza tych rasowych, konkursowych okazów, to wyjątkowo delikatna procedura. Ogiery wymagają troski na każdym etapie hodowli. Właściciele tych arystokratycznych zwierząt doskonale zdaja sobie sprawę z tego, jak powinna wyglądać dieta konia. Paśnik umieszczony w boksie lub na wolnym powietrzu zapewnia koniom stały dostęp do pożywienia.

Podajnik pożywienia dla konia

paśnik dla koniWyposażenie profesjonalnej stajni dla koni składa się z szeregu nowoczesnych i funkcjonalnych elementów. Nie może zabraknąć poidła, zwłaszcza w okresie letnim. W stajni lub na wybiegu sprawdza się drewniany paśnik dla koni. Wysokość paśnika dostosowana jest do wielkości zwierząt. Jeśli w hodowli przeważają duże ogiery czystej krwi i półkrwi, wówczas należy sądzić, że pożywienie powinno znaleźć się zdecydowanie wyżej niż w przypadku kuców, tarpanów i mniejszych odmian. Zatem dostosowanie wysokości paśnika do fizjologicznych warunków koni hodowlanych ma duże znaczenie. Dzięki odpowiednim sprzętom stadnina będzie utrzymywać wysoki poziom usług. Chodzi zarówno o konie znajdujące się w prywatnych hodowlach, jak i w państwowych gospodarstwach. Gdzie jeszcze warto ustawić paśnik z jedzeniem dla koni? Przede wszystkim tam, gdzie skupiają się zwierzęta. Konie jako istoty stadne lubią przebywać razem. Także na wolnej przestrzeni, na łące i na wybiegu wspólnie korzystają z pokarmu, czyli siana i warzyw dostarczanych przez hodowców.

Odżywianie koni w stajni i na wolnym powietrzu będzie łatwiejsze dzięki specjalnym paśnikom. Profesjonalne podajniki do pożywienia, czyli siana, owsa, warzyw, posiadają odpowiednią, bardzo trwałą konstrukcję. Powinny być stabilne i dostosowane do fizjologii ogierów oraz kuców. Konie różnią się wzrostem, a dobry paśnik uwzględnia te różnice.