Wypoczynek w Zakopanem

Lato to okres wakacji oraz urlopów, gdzie wiele osób udaje się na zasłużony wypoczynek. Bardzo popularnym kierunkiem urlopowym są góry, szczególnie okolice Zakopanego. Jest to region bardzo atrakcyjny turystycznie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co warto tam zwiedzić? Jakie miejsca odwiedzić?

Ciekawe atrakcje w okolicy Zakopanego 

całoroczne domy z drewna zakopaneZakopane to największa miejscowość, która bezpośrednio sąsiaduje z Tatrami. Jest niezwykle malownicza, zewsząd otoczona przepięknymi widokami na góry oraz naturę, choćby Tatrzański Park Narodowy, który znajduje się w granicach miasta. W samym Zakopanem panuje także ciekawy klimat. Można tu poczuć się swojsko oraz otrzymać wiele serdeczności od lokalnych mieszkańców. Jeśli chodzi o całoroczne domy z drewna Zakopane może się przecież poszczycić wieloma takimi chatami w stylu góralskim. One również dodaje miastu niepowtarzalnego uroku, zwłaszcza kiedy spaceruje się wieczorem po Krupówkach. Wiele z takich chat jest zabytkami, w niektórych mieszczą się muzea, które warto zobaczyć. Poza wędrówkami po górach i terenach zielonych, w Zakopanem można także obejrzeć Wielką Krokiew, czyli największa skocznia narciarska w Polsce. To nie lada atrakcja dla fanów sportów zimowych. Ciekawą atrakcją jest też zjeżdżalnia grawitacyjna oraz dom do góry nogami, co z pewnością zachwyci dzieci oraz młodzież. Oprócz tego, w Zakopanem można posmakować wspaniałej, regionalnej kuchni oraz przepysznych serów od lokalnych mieszkańców.

Urlop w górach to wspaniały pomysł dla każdego, kto chciałby zaznać idealnej dawki odpoczynku, zarówno biernego relaksu jak i aktywności w postaci pieszych wędrówek. W Zakopanem można odnaleźć wiele szlaków turystycznych, które biegną przez góry, w otoczeniu malowniczych widoków, zapierających dech w piersiach.