Wypoczynek w lokalnym sanatorium

 

Moja babcia Jadwiga udała się ostatnio na wypoczynek do pobliskiego sanatorium. Chciała odpocząć w ładnym miejscu, a do tego zaradzić jakoś swoim problemom ze stawami i kręgosłupem. Wyjazd połączony z zabiegami leczniczymi z pewnością jest dobrym rozwiązaniem. Odwiozłam nawet babcię na dworzec.

Sanatorium i zabiegi zdrowotne

sanatoria kujawsko pomorskieW naszym województwie jest wiele ośrodków idealnych dla osób starszych. Sanatoria kujawsko pomorskie są zatem łatwe do znalezienia. Babcia została zakwaterowana w pokoju z inną starszą panią, która także miała problemy z kręgosłupem. Miały do dyspozycji wygodne łóżka, szafki nocne, szafę na ubranie, stolik z krzesłami. W pokoju był nawet telewizor, dookoła piękny teren zielony, a w budynku winda. To było dobrze wyposażone sanatorium. Babcia nawiązała wiele nowych znajomości. Na zabiegi często chodziła z panem Pawłem, który był w tym samym wieku. Bardzo pomagał babci w chodzeniu i był bardzo miły. Zanim przeszedł na emeryturę pracował w firmie zajmującej się marketingiem w internecie, a hobbystycznie śpiewał w zespole rockowym. Babcia bardzo lubi taką muzykę, więc mieli tematy do rozmowy. Sanatorium oferowało wiele zabiegów poprawiających kondycję zdrowotną. Babcia chodziła na masaże, zabiegi w basenie, pływała, były też bardziej zaawansowane rzeczy, takie jak zabiegi laserowe i inne. Jadwiga była zachwycona komfortem przebywania w sanatorium, jej stan zdrowia ewidentnie się poprawił. Teraz nie ma problemu z wchodzeniem po schodach, ani ze schylaniem się.

Cieszę się, że babcia czuje się lepiej, ewidentni sanatorium miało na nią dobry wpływ. W przyszłym roku pewnie też się jeszcze tam wybierze. Dobrze ze miło spędziła czas. Sanatorium to doskonała opcja dla każdej osoby starszej, nie tylko dla schorowanej, ale także takie, która chce po prostu odpocząć.