wyjazdy językowe

Wyjazdy językowe na Islandii

Obozy językowe są coraz popularniejszym sposobem na naukę języków obcych. Nie tylko tych bardzo popularnych, ale również tych mniej znanych, choć koszty takich obozów są zwykle znacznie wyższe ze względu na mniejszy popyt na tego rodzaju usługi.

Wyjazdy językowe mogą być ciekawe

wyjazdy językoweDo takich wyjazdów zaliczają się obozy na Islandii.Popularność języka islandzkiego wynika z propagowania go za granicą przez wielbicieli tego kraju i kultury, fanów islandzkich zespołów i wokalistów oraz miłośników islandzkich krajobrazów. Zwykłe wyjazdy językowe na naukę angielskiego nie są już tak ciekawe, jak wypad na Islandię. Do Londynu czy Nowego Jorku znacznie łatwiej i taniej się dostać, co więcej, dzięki tanim lotom Anglię można zwiedzać nawet co weekend. Islandia natomiast pozostaje bardziej tajemniczym krajem, dlatego wyjazd do niej coraz częściej łączy się z kursem językowym. Obozy językowe w tym kraju, może w Reykjaviku, może w cieniu wulkanu Eyjafjallajökull na pewno będą niezwykłym przeżyciem. Ciekawostką jest, że na niektórych kursach zaawansowani kursanci zajmują się lekturą Eddy poetyckiej. Choć dzieło to pochodzi z IX wieku i średnio pasuje na obóz językowy, to warto wiedzieć, że dzięki izolacji kraju (ze względu na odległość od innych), nielicznym zmianom w języku i ogromnej trosce o niego, islandczycy mogą bez większych przeszkód czytać zabytki swojej literatury i nie mieć problemów ze zrozumieniem treści.

Wyjazd na obóz językowy na Islandię może być niezapomnianym przeżyciem, pozwalającym poznać bliżej nie tylko ten niezwykły język i kulturę, ale także krajobrazy Islandii. Być może kursanci będą mieli okazję obejrzeć zimą słynną zorzę polarną lub białe noce latem.

Więcej przeczytasz na stronie http://www.lingwista.com.pl