Wybór sadzonek funkii

 

Projektując ogród należy zwrócić uwagę na warunki jakie na nim panują. Oprócz warunków glebowych bardzo ważne jest nasłonecznienie. Nie wszystkie rośliny preferują słońce. Niektóre z nich najlepiej rosną w cieniu. Na rynku znajdziemy ich duży wybór.

Funkie i jej sadzonki w ogrodzie

funkie sadzonkiCienisty ogród to wyzwanie dla wielu projektantów zieleni. Aby pięknie prezentował się przez cały rok należy wybrać odpowiednie rośliny. W szkółkach ogrodniczych najwięcej znajdziemy roślin na stanowisko słoneczne lecz istnieje wiele gatunków lubiących zacienienie. Aby cienisty ogród nie był pusty trzeba nasadzie dużo roślin. Dobrym pomysłem jest wsadzenie niskich bylin. Wśród najbardziej popularnych są funkie sadzonki. Rośliny te dorastają zwykle do niewielkich rozmiarów. Pięknie prezentują się na rabacie. Wśród nich znajdziemy takie które różnią się kolorem liści. Sadzonki zwykle wsadzamy do gleby jesienią. Możemy je dzielić i rozmnażać rośliny zyskując ich większą ilość. Oprócz zapewnienia im cienistego stanowiska nie mają specjalnych wymagań uprawowych. Warto zestawiać je z kolorowymi bylinami oraz kwitnącymi krzewami. Są również doskonałym tłem dla niskich roślin kwitnących. Największa cechą funkii jest to że jest ozdobna niemal przez cały rok i pasuje do ogrodu urządzonego w każdym stylu. Ładnie komponuje się w swobodnych założeniach ale również nowoczesnych. Nawet jej pojedyncze okazy prezentują się bardzo ładnie. Wystarczy zaprojektować ogród z pomysłem i urządzić go według projektu.

Niezależnie jaki posiadamy ogród funkia będzie zawsze doskonałym pomysłem. Trzeba zapewnić jej tylko cieniste stanowisko bo słoneczne może doprowadzić do poparzenia liści. Rośliny te ładnie prezentują się w grupie oraz pojedynczo. Są doskonałą ozdobą każdego ogrodu.