Wybór kremu ułatwiającego golenie zarostu

 

Nie każdy mężczyzna przepada za zarostem, chociaż wiadomo, że obecnie panuje moda na zapuszczanie brody. Niektórzy mężczyźni golą się codziennie, by nie dopuścić do etapu drapania i swędzenia skóry twarzy. Obecnie na polskim rynku znajduje się bardzo dużo przeróżnych kosmetyków, które mają za zadanie ułatwić golenie.

Krem bez związków podrażniających i alergizujących

kremy do golenia dla mężczyznKiedyś nie było takich produktów, a mężczyźni golili się przy użyciu szamponu lub mydła. Inne były też maszynki do golenia, które niejednokrotnie powodowały różnego rodzaju podrażnienia czy nawet skaleczenia. Zadaniem kremu do golenia jest przede wszystkim zabezpieczenie skóry przed podrażnieniami. Krem do golenia musi zapewnić śliskie podłoże dla maszynki, która będzie przemieszczać się po skórze. Takie kremy do golenia dla mężczyzn można kupić praktycznie w każdym sklepie, ale lepiej postawić na znane i cenione marki, które do produkcji swoich kosmetyków używają tylko najlepszych substancji. Zawsze warto sprawdzić, jaki jest skład kremu do golenia. Niestety nadal na polskim rynku większość kremów do golenia posiada w swoim składzie takie związki jak parabeny. Są to związki, które mogą podrażniać skórę twarzy, oceniane są jako alergizujące. Lepiej unikać kosmetyków, które mają w swoim składzie parabeny. Najlepiej postawić na kremy do golenia, które posiadają głównie naturalne substancje. Kremy te posiadają zazwyczaj dodatkowo komponentę zapachową, dzięki czemu można poczuć się świeżo i czysto.

Zarost zawsze trzeba golić z włosem. Golenie pod włos jest mniej bezpieczne i może doprowadzić do skaleczenia. Dobrze sprawdzają się kremy do golenia, które powodują pienienie się na skórze twarzy. Dzięki pianie maszynka działa sprawniej, a golenie zajmuje znacznie mniej czasu. Krem do golenia to podstawowy kosmetyk każdego mężczyzny.