Wpływ dobrego logo na rozwój firmy

Zajmuję się handmade’m od kiedy skończyłam 16 lat. Na początku to była po prostu pasja, przygotowywałam kartki okolicznościowe dla rodziny i przyjaciół. Z biegiem czasu coraz więcej osób zaczęło interesować się moimi pracami, więc po studiach pomyślałam o założeniu własnej działalności. 

Dlaczego warto zlecić projekt logo doświadczonemu grafikowi?

logo poznańPomimo doświadczenia w projektowaniu graficznym wiedziałam, jak trudno jest zbudować pozycję na rynku, dlatego o przygotowanie identyfikacji wizualnej oraz przygotowanie logotypu poprosiłam profesjonalistów. XXI wiek zdecydowanie należy do grafiki. Emotikony, pliki typu GIF zdominowały Internet oraz narzędzia komunikacji, w związku z tym coraz trudniej jest wyróżnić się na tle innych. Dostępne w sieci darmowe szablony oraz fonty umożliwiające samodzielne wykonanie projektu graficznego również nie gwarantują nam przygotowania unikatowego projektu, dlatego zdecydowałam się na zapoznanie z ofertą jaką jest logo Poznań, którą polecił mi przyjaciel. Na spotkaniu z projektantem omówiłam najistotniejsze dla mnie kwestie, czyli unikatowość oraz mocne podkreślenie charakteru prac. Z uwagi na różnorodność wykonywanych przeze mnie kartek zdecydowaliśmy się na stonowaną kolorystykę z mocnym akcentem w kluczowych punktach logotypu, które przykuwają uwagę odbiorcy oraz bezpośrednia identyfikację za pomocą wybranego rozwiązania wizualnego. Ponadto na spotkaniu dowiedziałam się również, jak ważne jest corporate identity, które powoli mi zaistnieć na rynku handmade.

Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami założyłam także bloga oraz fanpage utrzymane w konwencji przygotowanego rozwiązania graficznego. Moje logo zdobi teraz nie tylko moje wizytówki, ale także stronę firmy, dzięki czemu jestem rozpoznawalna na cyfrowym rynku, co pozwala mi na powiększenie grona klientów oraz organizację warsztatów.