Własna sauna w domu

Myślę, że każdy ma swoje ulubione przedmioty albo pokoje w miejscu, w którym mieszka. W moim przypadku takim miejscem jest sauna fińska, o której od zawsze marzyłam i kiedy wraz z mężem w końcu kupiliśmy dom wiedziałam, że musi się w nim znaleźć sauna. No i się udało. Całe szczęście, bo jest to coś, bez czego nie wyobrażam sobie już codziennego życia.

Własna sauna w domu jest bardzo komfortowa

koszt sauny fińskiej w domuJeżeli bym mogła to pewnie korzystałabym z sauny w domu codziennie. Ale szczerze mówiąc nie mam na to czasu, ponieważ dużo pracuję. Żeby sauna dobrze wpłynęła na nasz organizm powinniśmy spędzić w niej jakieś półgodziny, a więc całkiem sporo jeżeli jest się tak zajętą osobą jak ja. Szczerze mówiąc koszt sauny fińskiej w domu nie jest wcale taki wysoki. Jeżeli przed budową domu zaplanuje się od razu pomieszczenie saunę to naprawdę można zmieścić się z kosztem w nawet siedmiu tysiącach. Wszystko oczywiście zależy od tego jaki dokładnie sprzęt się wybierze. Na początku myślałam o tym żeby postawić saunę wolnostojącą ale potem jednak pomyślałam, że jeżeli sauna będzie typowo w pomieszczeniu w domu to będzie to o wiele wygodniejsze i po prostu bardziej mi się taki sposób zagospodarowania przestrzeni podoba. Nasza sauna wyłożona jest płytkami, które właściwie są musem w przypadku takiej sauny. Dobra byłaby też traktora. Zdecydowaliśmy się na saunę zasilaną elektrycznie.

Regularne korzystanie z sauny naprawdę wpływa bardzo dobrze na mój organizm oraz moją skórę. Jest ona zawsze dobrze nawilżona, co bardzo mi się podoba, szczególnie w przypadku mojej twarzy, ponieważ kiedyś zawsze moja cera miała skłonność do przesuszania się. Wydaje mi się też, że od kiedy przeprowadziliśmy się do nowego domu to rzadziej choruję. Przeczytałam w Internecie, że to prawdopodobnie też zasługa sauny.