Wizyty adaptacyjne i leczenie zębów mlecznych u dzieci

 

Zdarza się, że dzieci boją się wizyt w gabinecie stomatologicznym. Najważniejsza jest zawsze pierwsza wizyta w takim gabinecie. Istnieją w Polsce gabinety, które specjalizują się w leczeniu zębów dzieci. W takich gabinetach nigdy nie wykonuje się żadnych zabiegów na pierwszej wizycie.

Plombowanie, lakierowanie i lakowanie zębów mlecznych

Dentysta dla dzieci z RzeszowaW ofercie znajdują się wizyty adaptacyjne dla dziecka. Chodzi o to, by dziecko przekonało się, że gabinet stomatologiczny wcale nie musi kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym. Wizyta adaptacyjna ma wykształcić u dziecka prawidłową postawę. Na koniec takiej wizyty dziecko zawsze jest nagradzane. Najmłodsi pacjenci mogą liczyć na leczenie bez bólu oraz bez stresu. W gabinetach dla dzieci można skorzystać ze znieczulenia bezbolesnego albo ze znieczulenia wziewnego przy pomocy podtlenku azotu. Dentysta dla dzieci z Rzeszowa zajmuje się różnymi metodami leczenia zębów. Trzeba pamiętać, że u dzieci występują zęby mleczne. Nawet jeśli taki ząb podlega ekstrakcji, to nie trzeba się tym martwić – zęby mleczne są słabsze, szybciej się psują, ale i tak po ich wyrwaniu odrasta nowy ząb stały. Mimo to zęby mleczne mogą powodować spory ból u dziecka. Najczęściej wynika to z ubytków i dostania się bakterii do środka zęba (miazgi). W takiej sytuacji ząb należy oczyścić i wypełnić. Nowoczesne gabinety stomatologiczne dla dzieci mają w ofercie różne, kolorowe plomby. To dziecko wybiera, jaki kolor plomby chce mieć z ząbku.

Oczywiście po każdej wizycie dziecko otrzymuje nagrodę np. medal dzielnego pacjenta. Uzębienie mleczne można poddawać także lakierowaniu. Jest to zabieg, który ma na celu wzmocnić szkliwo zęba i ochronić je przed próchnicą. Oprócz tego wykonywane jest także lakowanie zębów. Polega ono na wypełnianiu bruzd i zagłębień. Stosuje się tu specjalny lak szczelinowy.