Wiaty do parkowania rowerów

Miejsce do parkowania rowerów może być potrzebne wszędzie tam gdzie ruch osobowy jest duży. Czasem wystarczy zamontowanie zwykłych stojaków na rowery, które są obecne przy większości sklepów czy zakładów pracy, choć zdarza się iż takowe nie wystarczają, lub też nie ma odpowiedniego miejsca w którym mogłyby zostać założone.

Pojemne wiaty na rowery

wiata rowerowa z oświetleniemRowerowe wiaty są idealnym rozwiązaniem braku miejsc do parkowania rowerów, i budowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest stworzenie parkingu rowerowego dla dużej ilości osób. Wiaty te mogą mieć najróżniejszą formę, zależną wyłącznie od preferencji kupującego i inwencji producenta. Można dostać więc wiaty bardzo proste, składające się z dachu na dwóch pylonach oraz zaczepów do mocowania rowerów, najprostsze jak tylko jest to możliwe, ale również bardzo nowoczesne wiaty, mające elektryczne zamki i liczniki postojowe. Wiata rowerowa z oświetleniem jest natomiast doskonałym uzupełnieniem do parkingów przy blokach na dużych osiedlach, oraz przy zakładach pracy oraz obiektach użytkowych. Nie różni się ona od pozostałych rodzajów wiat, choć często przypomina bardziej przystanek autobusowy czy tramwajowy z lampami zamontowanymi na suficie, gdyż od takowych został zapożyczony kształt wiaty. Oświetlenie jest ułatwieniem dla rowerzystów wracających do domu o późnych porach, gdy brak oświetlenia może utrudnić odpięcie roweru od zaczepów.

Dla wielu właścicieli rowerów takie oświetlenie jest również swego rodzaju zabezpieczeniem, mającym zapobiegać potencjalnym kradzieżom rowerów z racji widoczności. Wiaty na rowery można dostać u wielu producentów, i niemal każdy rodzaj wiaty może być wykonany na zamówienie, lub też już znajduje się w ofercie jednej z firm, wykonujących i instalujących takowe.