Wełna do termoizolacji

Do termoizolacji budynków można stosować różnego rodzaju materiały. Do najpopularniejszych należy wełna oraz styropian. Które z tych rozwiązań warto wybrać? Oba posiadają podobny współczynnik przepuszczania ciepła. Przyjrzyjmy się najpierw wełnie mineralnej. Jest to produkt, który powstaje na bazie szkła lub skały bazaltowej.

Cechy wełny mineralnej

wełna w lublinie Wspomniany współczynnik przenikania ciepła wynosi około 0,032 W/MK dla wełny. Oczywiście to bardzo dobry wynik, ponieważ im niższy jest współczynnik, tym materiał charakteryzują lepsze parametry termoizolacyjne. Wełna w Lublinie sprzedawana jest w formie płyty lub maty izolacyjnej. Co jeszcze zatem warto wiedzieć o wełnie z Lublina? Charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjności akustycznej. Ten materiał ma zdolność tłumienia dźwięków – tych powietrznych jak na przykład podmuchy wiatru, jak i uderzeniowych, jak na przykład uderzenia kropel deszczu o dach. Stosując wełnę mineralną do ocieplenia poddasza, ograniczymy hałasy z zewnątrz, co wpłynie na komfort przebywania w pomieszczeniu. Warto wspomnieć także o tym, że wełna mineralna jest odporna na odkształcenia. Dzięki swojej sprężystości nawet po zgięciu powraca do swojego dawnego stanu. Może być zatem stosowana w miejscach, w których będą zachodziły odkształcenia, mimo tego bowiem zachowa swoje właściwości. Dodatkowo wełna mineralna z Lublina jest wyjątkowo odporna na ogień. Jeżeli obawiamy się o własne bezpieczeństwo, warto wybrać ten materiał, ponieważ pod tym względem jest on lepszy niż styropian.

Słowem podsumowania, wełna izolacyjna jest doskonałym materiałem na izolacje termiczne budynków, dlatego warto go stosować. Ma zdecydowanie więcej zalet niż styropian, który obecnie jest już nieco przestarzałym rozwiązaniem, o czym wie coraz więcej osób.