Wędkowanie zimową porą.

Łowienie ryb większości z nas kojarzy się raczej z sezonem letnim i faktycznie, większość amatorów tego rodzaju rozrywki także preferuje wędkowanie w cieplejszym okresie roku. Nie oznacza to jednak, że w zimie nie można łowić ryb. Nawet w największe mrozy można przecież wykuć otwór w lodzie i oddawać się swojemu ulubionemu zajęciu. Zajęcie to może jednak nastręczać trochę niebezpieczeństw, o czym trzeba pamiętać. Wędkowanie w zimie nie jest polecane osobom niedoświadczonym oraz w pojedynkę. Zawsze bezpieczniej mieć ze sobą towarzysza. Dlaczego? 

Na co zwracać uwagę robiąc zakupy w Sklep wędkarski – Jaxon?

Przede wszystkim, aby wyciąć przerębel w lodzie, trzeba przejść na środek zbiornika wodnego. Nigdy nie wolno tego robić, kiedy nie mamy pewności co do odpowiedniej grubości lodu.

Sklep wędkarski - JaxonPonadto takie wycięcie przerębla wymaga także profesjonalnych narzędzi i umiejętności. Narzędzia, które są potrzebne wędkarzom oferuje każdy sklep wędkarski online czy też stacjonarny, jednakże umiejętności to już sprawa, której nie da się na być. Mianowicie otwór w lodzie ma być wykonany tak, by nie pękł on w innym miejscu, na przykład pod wędkarzem. Kolejną sprawą jest wyziębienie, którego czasem można nawet nie czuć. Przed zimową wyprawą należy zaopatrzyć się w dobrej jakości odzież termoaktywną i założyć ją warstwowo. Takie ubrania dla łowiących ryby znajdziemy w takich punktach, jak internetowy sklep wędkarski lub po prostu sklep sportowy. Pozostały sprzęt zakupimy w Sklep wędkarski – Jaxon, niezbędny do łowienia zimą nie różni się od tego, potrzebnego do wędkowania o innej porze roku. Oczywiście detale powinny być dobre jakości, odporne na mróz i wilgoć. W razie niebezpiecznych sytuacji nieraz konieczna jest pomoc drugiej osoby, z tego względu, kiedy jeden wędkarz jest na lodzie, drugi w tym czasie bezwzględnie powinien pozostawać na brzegu i w przypadku załamania się lodu szybko zadzwonić po pomoc. Łowienie na lodzie jest ryzykowne, więc nie ma tak wielu amatorów jak zwykłe wędkowanie, lecz trzeba przyznać, że może ono dostarczyć wiele adrenaliny i przyjemności.