Twórczość księdza Glasa

Ksiądz Glas to jedna z bardziej cenionych osobistości środowiska chrześcijańskiego. Ma on na swoim koncie wiele ważnych doświadczeń życiowych, a także jest autorem niejednej książki. Jest to także rekolekcjonistą. Warto zapoznać się z jego twórczością i częścią historii z życia tego księdza, ponieważ jest ciekawą osobą. 

Ciekawostki o księdzu Glasie

ksiązki ks. GlasUrodził się on w Rabce, aby swoje losy pokierować ostatecznie do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Szybko jednak wyjechał do Wielkiej Brytanii. Mimo to wielu Polaków dalej ceni sobie nauki tego księdza. Jedną z ważniejszych chwil jego życia był moment, w którym był egzorcystą. Ma on w związku z tym wiele silnych wspomnień. Ksiązki ks. Glas zaczął pisać w tematyce egzorcyzmów. W związku z tym wydał aż pięć książek dotyczących swoich wspomnień, przeżyć jako egzorcysta i wezwania do głębokiej modlitwy do Maryi Panny. Jego pierwsza książka nosi tytuł „Dzisiaj trzeba wybrać: O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych”. Została ona napisana w formie rozmowy między księdzem Glasem a Tomaszem Terlikowskim. Kolejna książka jest również w podobnej formie rozmowy. Inne książki wydał jako zbiór rozważań dotyczących Wielkiego Postu oraz wezwania do zastanowienia się nad obecnymi czasami. Nawołuje czytelnika do zauważenia ogromnego zamętu jaki panuje na świecie, a także stara się naprowadzić czytelnika na odpowiednie przygotowania do powtórnego przyjścia Zbawiciela.

Książki nie muszą być wcale przygodowe, aby wciągnąć czytelnika w pasjonująca i ważną literaturę. Ukazuje nam to ksiądz Glas, który w swoich książkach opowiada o swoich przeżyciach pod postacią wywiadów, ale także w postaci poradnika, który wspomoże wierzących do dbania o swój post i przygotowań na powrót Zbawiciela.