Szybkie zamgławianie pomieszczeń

Sposobów na odkażanie pomieszczeń jest wiele, ale nie wszystkie są tak samo skuteczne. Nie wystarczy dezynfekować dłonie, klamki, meble czy lustra, żeby pozbyć się groźnych wirusów, gdyż jest ich też bardzo dużo w powietrzu.

Gdzie można stosować metodę zamgławiania?

profesjonalne zamgławianie ULV warszawaSposobem na zabezpieczenie się przed zakażeniem wirusami czy bakteriami, jest częste dezynfekowanie dłoni i unikanie skupisk ludzkich. Jednakże nie pozbędziemy się drobnoustrojów z powietrza poprzez wietrzenie pomieszczeń, gdyż one często osiadają na meblach, dywanach czy nawet ścianach. Jedynym sposobem na ich likwidację jest skuteczne dezynfekowanie całych pomieszczeń przy użyciu powszechnie dostępnych na rynku metod. Może to być przede wszystkim profesjonalne zamgławianie ULV Warszawa jest miastem, w którym wykonują je firmy z branży odkażającej. Jest to metoda, której nie można samodzielnie przeprowadzić, gdyż wykorzystuje profesjonalny sprzęt oraz specjalne środki bakterio i grzybobójcze. Zamgławianie pomieszczeń metodą niskociśnieniową ULV jest nazywane fumigacją, która jest najbardziej wydajna w odniesieniu do dużych pomieszczeń. Wykorzystuje ona zjawisko suchej dyfuzji, czyli rozproszenia miniaturowej wielkości cząsteczek środka biobójczego. Dzięki temu, środek ten dociera do każdego zakamarka i osiada na powierzchniach, które także zostaną zdezynfekowane. Tą metodę można bezpiecznie stosować w szpitalach, placówkach edukacyjnych, urzędach czy prywatnych przychodniach. Przy zachowania środków bezpieczeństwa, jest to sprawdzona metoda odkażająca pomieszczenia.

Poza zamgławianiem ULV, na rynku można jeszcze skorzystać z usługi ozonowania czy naświetlania lampą ultrafioletową, gdyż to także skuteczne metody odkażające. Jednakże zamgławianie ma największy zasięg, ze względu na skuteczność i możliwość stosowania na dużych powierzchniach.