Szybkie i dokładne osuszanie ścian

Zalanie mieszkania zdarza się niestety dosyć często, co wynika m.in. z przestarzałych czy niesprawnych instalacji wodno – kanalizacyjnych, a także problemów w sąsiednich mieszkaniach. Czasem zalanie może być spowodowane mocnym deszczem i równoczesnym pozostawieniem otwartych okien. Najczęściej jednak wina leży po stronie hydrauliki.

Firma zajmująca się osuszaniem ścian

skuteczne osuszanie ścian warszawaW takich sytuacjach kluczowe jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia, które pokryje ewentualne koszty remontu naszego i sąsiednich mieszkań, które uległy zniszczeniu z naszej winy. Pamiętajmy jednak, aby przed rozpoczęciem prac naprawczych i wykończeniowych postawić na skuteczne osuszanie ścian Warszawa to jedno z miast, w którym dosyć często dochodzi do sąsiedzkich sporów i problemów właśnie przez zalanie mieszkań. Nic więc dziwnego, że właśnie tam działa wiele profesjonalnych firm zajmujących się dogłębnym osuszaniem fundamentów po zalaniu czy pracach remontowych. Często jest tak, że ściany wewnątrz są jeszcze mocno wilgotne mimo że na zewnętrznej powierzchni tego kompletnie nie widać. Sytuacja zmienia się w momencie próby nałożenia farby czy montażu paneli – wtedy materiały ulegają zniszczeniu i chłoną wilgoć. Farba odpada a panele puchną i ulegają zniszczeniu. Trzeba więc najpierw wszystko dobrze osuszyć wykorzystując specjalne sprzęty, a dopiero później można rozpocząć remont generalny wnętrza. 

Zatrudniając specjalistyczną firmę mamy pewność, że ściany i podłogi zostaną dokładnie sprawdzone, mowa tutaj głównie o poziomie wilgotności. Firmy dysponują osuszaczami, które szybko poradzą sobie ze skutkami zalania. Najlepiej umówić się na konsultacje w zalanym budynku w celu oszacowania strat i kosztów realizacji usługi osuszania. Taka porada i kosztorys są zwykle darmowe.