Szlabany automatyczne do magazynu

 

Nasz magazyn przyjmuje dziennie bardzo dużo dostaw, czasem nawet i powyżej stu, więc niekiedy utrzymanie porządku wśród kierowców jest bardzo trudne. Wiadomo, każdy się spieszy na jak najszybszy rozładunek, aczkolwiek niektórzy kierowcy zaczynali okazywać bardzo niewielkie ilości cierpliwości, utrudniając tym samym pracę magazynierom.

Zabezpieczenia drogowe do magazynu

SzlabanDoszło do sytuacji, w której kierowcy potrafili sami otworzyć bramę wjazdową, mimo interwencji ochrony i pracowników magazynu, i wjechać na teren magazynu, domagając się natychmiastowego rozładunku. Po kilku takich nieprzyjemnych sytuacjach i skargach pracowników, postanowiliśmy zamontować na obiekcie lepsze zabezpieczenia niż zwykła otwierana ręcznie brama. Do wyboru było wiele urządzeń. Szlabany, bramy automatyczne, progi i wiele innych. Wybór padł na automatyczny szlaban. Było to o tyle dobre zabezpieczenie, iż nie wymagało zbyt dużego wkładu finansowego, a skutecznie powstrzymywało przed nieupoważnionym wjazdem na teren magazynu. Nie było też możliwości ręcznego podniesienia szlabanu przez osoby z zewnątrz, gdyż był w całości otwierany zdalnie, za pomocą pilota, który nosił kierownik magazynu, a także z wartowni ochrony. Był również masywny i ciężki, mogąc bez problemu zatrzymać jadący samochód. W sytuacji braku prądu, szlaban był automatycznie zamknięty, z możliwością manualnego odblokowania kluczem, który posiadał tylko kierownik obiektu.

Początkowo nowe rozwiązanie wprowadziło nieco zamieszania wśród kierowców, przyzwyczajonych do innych warunków, ale już po kilku dniach znacznie poprawiło porządek i bezpieczeństwo podczas przyjmowania dostaw.Takie zabezpieczenie sprawdziło się doskonale i już po pierwszym miesiącu od jego wprowadzenia, skargi pracowników niemal przestały się pojawiać.