Szkolne zajęcia z fizyki

 

Często uważanym za najciekawszy oraz najtrudniejszy przedmiot przyrodniczy w szkole jest fizyka. Jednak nie oznacza to, że musi być nudna i niezrozumiała, a wręcz przeciwnie. Różnego rodzaju zjawiska fizyczne, które poznajemy na lekcjach, jeżeli zostaną w dobry sposób przedstawione mogą wzbudzić  ogromne zainteresowanie. Jednak do tego potrzebne jest dobre wyposażenie.

Wyposażenie sali fizycznej w szkole

Fizyka pomoce szkolneSale fizyczne są przeważnie dobrze wyposażone w sprzęt fizyczny. Jest on podobny często też do tego, na którym pracujemy na lekcjach chemii. Dlatego też, sala chemiczna i fizyczna może być jednym pomieszczeniem. Fizyka pomoce szkolne to przede wszystkim fizyczne zestawy doświadczalne, z których prowadzący lekcję nauczyciel bądź uczeń, może korzystać podczas omawiania doświadczeń. bardzo ciekawym doświadczeniem jest ruch obrotowy, do którego wykorzystywane jest koło żyroskopowe. Pozwala ono nam na obracanie się na krześle, wraz z obracającym się kołem. W sali znajdować powinny się również różnego rodzaju tablice z wzorami fizycznymi, rysunkami. Oprócz standardowej tablicy do pisania, powinna być zamontowana również multimedialna. Wówczas nauczyciel oraz uczniowie mają możliwość przygotowywania różnego rodzaju prezentacji. A gdy nie są w stanie zrobić jakiegoś doświadczenia w sali, to po prostu pooglądać filmik, który również dobrze to zobrazuje. tak prowadzone lekcje, zostaną bardziej zapamiętane przez uczniów, i z chęcią będą przychodzić na następne zajęcia.

Bardzo ważne w edukacji jest zachęcenie ucznia do nauki danego przedmiotu. Prowadzenie lekcji powinno być na różne sposoby, a nie tylko z książki. Wówczas każdy chętniej podchodzi do takiego nauczania. Fizyka jest uważana za trudny przedmiot, jednak dobrze wytłumaczony sprawia, że jesteśmy w stanie się jej nauczyć.

Tekst opracowany na podstawie slezakbis.pl