Środki higieny używane do basenu

 

Basen wymaga stałej opieki jeżeli chcemy by woda w nim była świetnej jakości. Aby tak było istnieje szereg środków, które pomagają uzyskać pożądany efekt w trakcie dbania o basen. Oprócz środków dezynfekujących wodę, niezbędnych dla higieny baseny mamy do czynienia z preparatami o różnych właściwościach oraz zastosowaniu.

Chemia basenowa i środki przeznaczone do jego czyszczenia

środek flokujący do basenuPopularnym środkiem stosowanym w basenie są preparaty przeciwdziałające powstawaniu glonów. Działają one razem z chlorem. Kolejnym popularnym specyfikiem jest środek flokujący do basenu. Dzięki niemu możemy uzyskać czystą i klarowną wodę w basenie. Usuwa efekt zmętnienia wody. Ważnym procesem jest zmiękczanie wody, które zachodzi przy użyciu odpowiednich środków chemicznych. Ograniczają one wytrącanie się pierwiastków powodujących osadzanie się kamienia w rurach i przewodach. Ważną czynnością w trakcie stosowania chemii basenowej jest testowanie jej parametrów. Służą dot ego testery i mierzą one poziom pH oraz ilość chloru w wodzie. W sprzedaży mamy testery ręczne i elektroniczne. Te ostatnie zwane fotometrami, podają parametry z wysoką dokładnością laboratoryjną. Ważnym narzędziem stosowanym w basenie są też podbieraki, dzięki którym wyłowimy liście oraz inne zanieczyszczenia które wpadły do wody. Są one dostępne w różnych wielkościach oraz głębokościach siatki.

Basen wymaga także zabezpieczenia na zimę. Tak przygotowany basen może z łatwością być oczyszczony i przygotowany na wiosnę. W tym celu stosuje się środki, które przeciwdziałają nagromadzeniu się brudu, ale także wzrostowi niepożądanych alg w okresie zimowym. Gdy zastosujemy ten środek basen w okresie wiosennym, nie będzie wymagał długich zabiegów mających na celu przywrócić jego czystość.