Sprzątanie domu po remoncie

 

Każdy remont domu lub mieszkania pociąga za sobą konieczność porządków. Największym problemem jest zawsze gruz i wielkogabarytowe śmieci, których nie można wyrzucić do zwykłego pojemnika na śmieci. Właśnie w tym celu pomocne są firmy odbierające kawałki gruzu i inne resztki po remontach. Kontener na zamówienie to nie jedyna opcja, można do mniejszego remontu zamówić specjalny worek na gruz.

Zamówienie kontenera na gruz

wywóz gruzuNawet niewielkie przemeblowanie i odświeżenie mieszkania generuje spore ilości odpadów. Są to zwykle fragmenty obitego tynku, gruz z podłóg, ścian i innych miejsc. Do tego dochodzą stare meble i inne niewymiarowe śmieci. Zarówno remont domu, jak i budowa lub rozbiórka nieruchomości, wymagają uprzątnięcia gruzu i innych nieczystości. Odpady powinny być składowane w wyznaczonych miejscach. Nie można resztek z budowy wyrzucić do zwykłych koszy na śmieci. Kawałki cegieł, betonu, opiłki tapet, resztki rynien czy belek drewnianych – to wszystko może być zmieszane pod jednym warunkiem – jeśli trafi na składowisko odpadów. Dlatego szybki wywóz gruzu warto zlecić profesjonalnej firmie. Dostawcy kontenerów podstawiają je pod dom lub na plac budowy, a następnie przewożą w bezpieczne miejsce – na składowisko odpadów. W ten sposób inwestor, czyli właściciel domu lub innej nieruchomości, nie musi martwić się uprzątnięciem gruzu z terenu posesji.

Po robotach budowlanych zawsze zostają góry śmieci. Można je usunąć w prosty i legalny sposób dzięki zamówieniu kontenera na gruz. Firmy obsługujące różnego typu odpady posiadają kontenery i worki na gruz o różnej pojemności. Worki są wskazane do niewielkich remontów, np. jednego pomieszczenia w domu, z kolei na budowę warto zamówić duży kontener, a czasem nawet ciężarówkę, która pomieści bardzo duże ilości gruzu.