Sprawdzone drukarki fiskane

Osoby niezwiązane z urządzeniami fiskalnymi albo ze sprzedaży, mogą nie rozróżniać kasy od drukarki fiskalne, gdyż tak naprawdę pełnią te same funkcje. Nie mniej jednak sprawdzają się w różnych warunkach, które warto poznać.

Czy drukarka jest lepsza od kasy fiskalnej?

polecane drukarki fiskalne w białymstokuStatystyki pokazują, że wśród przedsiębiorców prowadzących firmy handlowe lub usługowe, około siedemdziesiąt procent korzysta z kas fiskalnych. Przeważnie wynika to z faktu, że są to samodzielne urządzenia, które mogą działać w dowolnym miejscu, bez połączenia z żadnymi dodatkowymi sprzętami czy programami. W przypadku drukarek jest zupełnie inaczej, ponieważ jak sama nazwa sugeruje, służy ona przede wszystkim do drukowania dokumentów księgowych oraz ewentualnie generowania stosownych raportów fiskalnych. Polecane drukarki fiskalne w Białymstoku mogą działać w systemie stacjonarnym lub mobilnym. Co do gabarytów, to przeważnie są jednakowe, gdyż nie są wyposażone w klawiaturę czy szufladę kasową. Drukarka fiskalna musi być połączona z programem komputerowym do prowadzenia sprzedaży, ale nie tylko. Często są to kompleksowe oprogramowania służące do obsługi sprzedaży, kadr, magazynu czy księgowości. Z pozycji komputera wystawia się paragony, faktury, rachunki czy korekty, które są drukowane na drukarce fiskalnej. Przeważnie tego typu urządzenia znajdują zastosowanie w dużych firmach handlowych czy sklepach sieciowych, gdzie konieczne jest połączenie sprzedaży z magazynem, a nawet z księgowością. Na pewno nie sprawdzi się w małym sklepiku osiedlowym.

W odniesieniu do drukarek, tak samo jak w przypadku kas fiskalnych, przedsiębiorca może się starać o uzyskanie dofinansowanie na zakup pierwszego urządzenia. Może ono maksymalnie wynosić siedemset złotych, które z pewnością będzie pomocne.