Sposób życia pluskwy domowej

Pluskwa domowa jest szczególnym utrapieniem aglomeracji miejskich, gdzie może dowolnie przemieszczać się na ubraniach lub torbach i znajdować nowych żywicieli w domach, mieszkaniach oraz hotelach. Pluskwy rzadziej pojawiają się w wiejskich domach, zazwyczaj można je zaobserwować po nocach spędzonych w hotelach.

Skuteczne zwalczanie pluskwy domowej

zwalczanie pluskiew warszawaPluskwa domowa bytuje w łóżkach, materacach, szczelinach w tapczanach i kanapach. Człowiek służy im jako żywiciel. Po ugryzieniu i nasyceniu krwią odpadają i zazwyczaj lądują na łóżku. Same ugryzienia są bezbolesne, ponieważ pluskwa na początku wstrzykuje środek znieczulający. Rano możemy zauważyć na ciele białe ślady, a na prześcieradle plamki krwi, które powstają, gdy nieświadomie rozdusimy insekta. Wokół łóżka można też niekiedy zaobserwować zrzucane przez robaki pancerzyki. Jeżeli jesteśmy pewni, że w domu zagnieździli nam się niechciani lokatorzy, wtedy warto skontaktować się z firmą, dla której profesjonalne zwalczanie pluskiew warszawa nie stanowi żadnej trudności. Przed przybyciem specjalistów należy zdjąć poszewki z pościeli i uprać w temperaturze powyżej 50 stopni Celsjusza (pluskwa ginie w 45 stopniach), wszystkie fotele, kanapy oraz łóżka odsunąć od ścian i, o ile to możliwe postawić pionowo, a także zdjąć ze ścian i umyć ramki ze zdjęciami oraz obrazki. Do tak przygotowanego mieszkania mogą wkroczyć fachowcy, którzy szybko wyśledzą i usuną pluskwy.

Pluskwa domowa lubi składać jaja w różnych miejscach w pobliżu swojego żywiciela, więc wszystkie przedmioty, których nie można uprać, należy dokładnie umyć. Po pozbyciu się insektów trzeba szczególnie dbać o czystość, dokładnie sprzątać wszelkie zakamarki, a także pozbyć się starych, porwanych lub uszkodzonych łóżek lub materaców.