Solidne przypony z żyłki

 

Wędkarstwo to pasja, która może pochłaniać bez reszty. Wiele osób się już o tym przekonało. Wbrew pozorom spędzanie czasu nad wodą nie jest wcale nudne. Na rybach niekiedy naprawdę sporo się dzieje. Jednak nie można efektywnie i komfortowo wędkować jeśli nie dysponujemy odpowiednim sprzętem. W niektórych przypadkach konieczne jest dopasowanie zestawu do konkretnych gatunków ryb. 

Wytrzymałe żyłki wędkarskie

żyłka przyponowa fluorocarbonWędkarze w czasie jesieni często nastawiają się na złowienie drapieżnika. Jednym z gatunków, na które wówczas często się nastawiamy jest szczupak. Trzeba jednak zauważyć, że ten gatunek posiada bardzo dużo zębów, które mogą uszkodzić naszą żyłkę. Niejednokrotnie okazywało się tak, że dochodziło do przerwania żyłki przez ostre żeby szczupaków czy też sandaczy. Elementem zestawu, który może temu zapobiegać jest żyłka przyponowa fluorocarbon. Takie żyłki wykonane są z bardzo mocnego materiału, którego przerwanie jest naprawdę dużym problemem. Warto zauważyć, że przypon wykonany z fluorocarbonu jest przyponem przezroczystym. W związku z tym dla ryb jest on niezauważalny. W przeciwieństwie do przyponów stalowych omawiane tutaj produkty są neutralne dla ryb. Przypony stalowe określane również jako stalki to przypony, na których dostrzega się efekt pamięci. W związku z tym przynęta nie wygląda wówczas naturalnie.

Na chwilę obecną dostępne są żyłki fluorocarbonowe w różnych rozmiarach. Niektóre z wersji są naprawdę grube przez co można stosować je do bardzo energicznych ryb drapieżnych, które mogą łatwo przerywać inne przypony. Świetnym przykładem są właśnie wspomniane wcześniej szczupaki. Grube wersje przyponów fluorocarbonowych stosuje się również w przypadku wędkarstwa sumowego gdzie ma się do czynienia z dużymi przeciążeniami na żyłce.