Skuteczność badania wariografem

 

Wariograf to urządzenie wykorzystywane głównie przez policjantów w celu zweryfikowania prawdziwości składanych zeznań osób podejrzanych i zatrzymanych w związku z popełnionymi zbrodniami. Okazuje się jednak, że można w ten sposób dowiedzieć się, czy nasz małżonek lub partner nas zdradza lub oszukuje w pewnych kwestiach. Należy jednak pamiętać, że uzyskane wyniki nie potwierdzają w 100% winy danej osoby. Mogą być tylko pewnym sygnałem do dalszych działań służb czy obserwacji partnera.

Wyniki badania wariografem

na czym polega badanie wariografemWariograf to specjalne urządzenie, które zostaje podpięte do przesłuchiwanego, aby wykryć jego reakcje na poszczególne pytania (zadane w taki sposób, aby można było odpowiedzieć wyłącznie tak lub nie). Jeśli ktoś zastanawia się na czym polega badanie wariografem, to najlepiej zobaczyć różnego rodzaju filmy ukazujące jak przebiega całe przesłuchanie oraz zapisywanie wyników. Przede wszystkim wariograf reaguje, gdy przesłuchiwana osoba denerwuje się podczas udzielania odpowiedzi na określone pytania. Policjant czy też psycholog zadaje mnóstwo różnego rodzaju pytań, dzięki czemu można łatwo wykryć, kiedy dana osoba jest spokojna, a kiedy jej serce zaczyna bić nieco szybciej. Okazuje się jednak, że doświadczeni psychopaci czy osoby mające problemy natury psychicznej są w stanie oszukać wariograf! Po prostu tak bardzo wierzą, w to co mówią (mimo że zwykle są to całkowicie zmyślone informacje), że zachowują pełen spokój w trakcie prowadzonego badania.

Oczywiście w razie chęci wykrycia zdrady i nieuczciwości partnera raczej nie mamy styczności z psychopatą i notorycznym kłamcą, który będzie w stanie oszukać urządzenie. Tutaj uzyskane wyniki raczej powinny nam wystarczyć, aby przekonać się o wierności wieloletniego partnera.

Szczegółowy opis badania wariografem znajduje się na: https://bez-klamstw.pl/