Skuteczna blokada rowerowa

Niewielu posiadaczy rowerów decyduje się na pozostawianie swojego roweru w dowolnym miejscu bez zabezpieczenia. Najczęściej zdarza się, iż rowery zabezpieczane są za pomocą zwykłych stalowych blokad, mocowanych na koła, ramę, i jakikolwiek element otoczenia który może służyć do zamocowania liny blokady.

Najnowocześniejsze blokady do rowerów sportowych

zabezpieczenie roweruNiektórzy posiadacze rowerów, zwłaszcza wysokiej klasy sprzętu sportowego, preferują jednak bardziej pewne i sprawdzone zabezpieczenia, więc używają dość niekonwencjonalnych, aczkolwiek skuteczniejszych wariantów blokad. Wielu posiadaczy rowerów sportowych poleca zabezpieczenie roweru za pomocą blokad wyposażonych w alarm dźwiękowy, uruchamiający się w momencie próby usunięcia blokady bez użycia klucza. Jest to bardzo skuteczne narzędzie, odstraszające osoby próbujące zdjąć blokadę z roweru. Warianty takiego zabezpieczenia składają się również z metalowej ramy, blokującej koła napędowe i zębatki dowolnego roweru. Są one trudniejsze do usunięcia niż liny ze stalowych drutów, i znacznie lepiej zabezpieczają dowolny rower przed kradzieżą.  Mogą one być zamykane zarówno na wewnętrzny zamek, jak i zewnętrzną kłódkę niemal dowolnego rodzaju. Dla najbardziej wymagających właścicieli najlepszych rowerów, natomiast, polecane są lokalizatory montowane w ramie roweru czy kierownicy. Owe lokalizatory działają identycznie jak lokalizatory samochodowe, wskazując właścicielowi położenie sprzętu na bieżąco.

W przeciwieństwie do lokalizatorów samochodowych, natomiast, rowerowe zabezpieczenia mogą być ustawione tak, by uruchamiać alarm w momencie zmiany położenia roweru podczas gdy alarm jest aktywny. Zabezpieczenie to obsługiwane jest za pomocą prostego pilota, mogącego być przypiętym do kluczy czy pasa.