Skąd się bierze depresja?

Jak wynika ze statystyk, nawet milion Polaków cierpi na depresję. Niektórzy są tego świadomi i chodzą na konsultacje psychologiczne, a inni nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Do depresji może doprowadzić naprawdę wiele rzeczy. Najczęściej prowadzą do niej jakieś tragiczne wydarzenia, z którymi mamy do czynienia. Można tutaj wymienić na przykład utratę kogoś bliskiego lub chorobę. Jednak bywa, że na pozór błahe sprawy, takie jak na przykład praca, zwykła codzienność, wymagania jakie są nam stawiane, mogą doprowadzić do tej choroby. Wówczas także trzeba odwiedzić gabinet psychologiczny.

Kiedy odwiedzić gabinet psychologiczny?

gabinet lekarskiOsoba, która będzie cierpiała na depresję na pewno będzie czuła się samotna, będzie czuła pustkę emocjonalną oraz lęk. Nie warto zwlekać z pójściem do psychologa. Kraków to duże miasto i na pewno znajdziemy w nim odpowiedni gabinet psychologiczny Kraków. Na depresję może zachorować praktycznie każdy. Nie mają na to wpływu płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. Jednak tak naprawdę kobiety chorują na nią częściej. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że kobiety wolniej zapominają o jakiś przykrych wydarzeniach, przeżywają je w znacznie większym stopniu niż mężczyźni. Mężczyzna, który choruje na depresję bardzo często będzie starał się to ukryć. Będzie topił smutki w alkoholu, nie podejmie leczenia. Właśnie dlatego mężczyźni znacznie częściej popełniają samobójstwa niż kobiety. Leczenie depresji tak samo jak leczenie nerwicy będzie z pewnością długotrwałe. Jednak z czasem będzie przynosiło oczekiwane efekty. Depresji może towarzyszyć kłucie serca, ból głowy, bezsenność, niepokój oraz brak apetytu. Niektórzy lekarze leczą objawy u takich osób. Nie doszukują się drugiego dna. Nie wiedzą, że ono w ogóle istnieje. Depresję naprawdę bardzo trudno jest zdiagnozować. Pacjent musi być całkowicie otwarty względem lekarza.

Tylko wtedy będzie można naprawdę poznać przyczynę stanu zdrowia takiej osoby. Leczenie depresji będzie polegało głównie na przyjmowaniu leków. Jednak leki te powinny być dobierane w sposób indywidualny. Trzeba z nimi uważać, gdyż mogą one prowadzić do uzależnienia. Gabinet psychologiczny odwiedzamy tylko wtedy jeśli go potrzebujemy.