Sam zadaszyłem swój ogrodowy basen

 

Kilka lat temu poczyniłem najlepszą inwestycję z możliwych i zamówiłem do swojego ogrodu naprawdę duży basen. wszystko zrobiła mi firma zajmująca się produkcją i montażem basenów ogrodowych. Nie pomyślałem wówczas, że przydałoby się zadaszenie. Dach chroniłby korzystających z basenu zarówno przed deszczem jak i przed słońcem.

Zrobiłem zadaszenie na konstrukcji drewnianej

zadaszenia basenów ogrodowychPostanowiłem, że dach wykonam samodzielnie. Na szczęście nie musiałem brać do tego żadnej firmy, ponieważ z zawodu jestem stolarzem. Chciałem tylko szybko i sprawnie wykonać całość prac, żeby jak najszybciej można było korzystać z basenu. Prace zaplanowałem na wiosnę, zanim jeszcze w ogóle napełniłem basen wodą. Najpierw wykonałem piękny drewniany stelaż. Teoretycznie zadaszenia basenów ogrodowych to coś z czym stolarz powinien poradzić sobie bez problemu. Kiedy więc wykonałem całą drewnianą konstrukcję to potem zacząłem się zastanawiać z czego ten dach zrobić. Postanowiłem, że wszystko będzie miało charakter takiej eleganckiej altany. Kupiłem więc piękną dachówkę i to z niej zrobiłem zadaszenie basenu. Wszystko pasowało ze sobą – to znaczy dach mojego domu wyglądał dokładnie tak samo jak zadaszenie basenu. Dobrze, że nie musiałem nikomu za to płacić tylko wszystko zrobiłem sam. Zrobienie takiego dachu przez firmę dekarską kosztowałoby pewnie całkiem sporo. A tak wystarczyło, że kupiłem jedynie odpowiednie materiały.

Drewno i dachówka to mój pomysł na osłonięcie basenu przed słońcem i również przed deszczem. Chociaż dach nad basenem powinien po prostu zapewnić trochę cienia. Ja zrobiłem zadaszenie tylko nad połową basenu. Dzięki temu można się albo schować przed słońcem albo opalać. Wszystko w zależności od tego co kto woli. Ja akurat uwielbiam słońce, ale moja żona i synek wolą schować się do cienia.