Rowerem przez polskie wybrzeże

Marzeniem niejednego rowerzysty jest przebycie jak największej odległości w jak najbardziej ciekawym i atrakcyjnym turystycznie terenie. Doskonałym przykładem może okazać się wyprawa rowerowa wzdłuż polskiego wybrzeża morskiego. Niewątpliwie jest to propozycja dla osób, które pragną adrenaliny i przeżycia niezwykłej przygody połączonej ze zwiedzaniem najpiękniejszych okolic polskich miejscowości nadmorskich.

Polskie morze a wycieczki rowerowe

wyprawy rowerowe po polsceAby wybrać się na tego typu przygodę należy się dobrze do tego przygotować. Możemy to zrobić albo sami, albo zdać się na biuro podróży, które oferuje wyprawy rowerowe po Polsce. Jeśli jednak pragniemy sami zdobyć doświadczenie w tym zakresie na sam początek warto jest przestudiować dokładną mapę i zapoznać się z tym, z jakimi ograniczeniami będziemy mieć do czynienia. Ciężko jest jeździć rowerem po piasku, szczególnie w dni kiedy jest bardziej sucho, ale w okolicach jesieni piasek nadmorski jest bardziej zbity, więc i wyprawa staje się łatwiejsza. Do morza dopływają rzeki, więc tutaj będziemy musieli poszukać mostów – trzeba będzie przebijać się przez deptak, który latem z pewnością będzie zatłoczony. Ważna jest sprawność roweru i wytrzymałość fizyczna turysty. Doświadczony osobnik nie powinien mieć żadnych problemów kondycyjnych. Kilkudniowa wyprawa rowerowa po wybrzeżu to też wcześniejsza organizacja noclegów, chyba że pragniemy biwakować nad morzem pod namiotem. 

Oprócz powyższych należy pamiętać również o sprawdzaniu prognozy pogody, bo wycieczka rowerowa nie jest przyjemna, kiedy szaleje sztorm, lub przechodzi silna burza z ulewą czy nawet gradobiciem. Decydując się na taką opcję powinniśmy być zorganizowani i przygotowani na różne warunki atmosferyczne. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak satysfakcja i chęć przeżycia niesamowitych wrażeń.