Rodzaje trumien w ofercie zakładów pogrzebowych

 

W obliczu ostatniego pożegnania bliskiej osoby bardzo ważny jest wybór trumny. W większości przypadków rodzina nie ma zielonego pojęcia o rodzajach trumien i o tym, jaką najlepiej wybrać. W takiej sytuacji dobrze jest się wybrać do zakładu pogrzebowego, w którym można liczyć na profesjonalną pomoc.

Trumny wykonywane z drewna lub metalu

organizacja pogrzebu wrocławPracownicy zakładu z pewnością pomogą w doborze odpowiedniej trumny. Najczęściej wybierane są dwa rodzaje trumien – drewniane oraz metalowe. Trumny drewniane również posiadają elementy metalowe w postaci okuć i zdobień. Zdobieniem trumny może być np. krzyż. Trumna drewniana może też być oczywiście prosta – bez żadnych dodatków. Warto zwrócić uwagę na to, jaki jest sposób otwierania trumny. Sprzedawane są trumny, które mają tylko jedno otwarcie – cała pokrywa się otwiera, ale można wybrać też takie, w których tylko górna część jest otwierana (ta, gdzie znajduje się klatka piersiowa i głowa zmarłego). Na pewno organizacja pogrzebu wrocław to przede wszystkim wybór trumny, dlatego trzeba się nad tym dobrze zastanowić. Trumny metalowe mogą być otwierane lub nie. Jeśli zmarły uległ tragicznemu wypadkowi i trumna nie będzie otwierana, to czasem rodzina decyduje się nawet na zamknięcie trumny spawaniem. Nieco inne trumny wybiera się wtedy, kiedy osoba zmarła poddawana jest kremacji. W takiej sytuacji nie można korzystać z trumien lakierowanych czy z metalowymi okuciami. Musi to być trumna prosta, bez żadnych specjalnych zdobień, dodatków.

Do kremacji wybierane są najczęściej proste trumny z drewna. Możliwy jest też wybór trumny ekologicznej, która wykonana jest z kartonu. Wszystko zależy tutaj od woli rodziny osoby zmarłej i oczywiście jej możliwości finansowych. Trumny drewniane mogą być dodatkowo malowane na różne kolory: czarny, brązowy, biały.