Rekomendowane soki owocowe

Rynek napojów jest dziś warty wiele miliardów złotych, ponieważ jest doskonale rozbudowany i oferuje klientom szeroki wybór produktów. Są to nie tylko wody i napoje, ale też soki, które mają w sobie mnóstwo cennych składników.

Jaki wybrać sok?

polecane naturalne soki wyciskaneSpecjaliści od żywienia zalecają, aby każdego dnia spożywać pięć porcji warzyw i owoców, gdyż są one niezbędnym źródłem witamin i minerałów. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do dzieci, gdyż ich rozwijające się organizmy potrzebują ich najwięcej. Jednakże bywa też tak, że maluchy nie lubią jakieś owocu i odmawiają jego spożycia. W takiej sytuacji trzeba go ukryć, aby dziecko przyjęło go nieświadomie. Najlepszym sposobem będą polecane naturalne soki wyciskane, które mogą mieć dowolny smak. Najpopularniejsze są jednoskładnikowe, ale można też znaleźć wieloowocowe. Soki są świetną alternatywą dla wody, dlatego warto je włączyć na stałe do diety. Jednakże trzeba wybierać tylko te, które mają dobre składy, czyli nie zawierają cukru, słodzików, konserwantów i barwników. Takie soki można dziś kupić, choć ich cena będzie wyższa od standardowych soków z dodatkami. Nie mniej jednak wybierając je mamy pewność, że dostarczamy sobie najwyższej jakości składników. Soki uzyskiwane przez wyciskanie są znacznie zdrowsze niż wytwarzane za pomocą sokowirówki, gdyż pulpa owocowa nie ulega podgrzaniu w trakcie produkcji. Dzięki specjalnym wyciskarkom wolnoobrotowym, sok jest pozyskiwany do ostatniej kropli, bez ubytku w ilości witamin czy minerałów.

Robiąc samodzielnie sok, mamy pewność co do jego jakości i składu. Jednakże trzeba mieć specjalną wyciskarkę, która pozwoli na szybkie przygotowanie soku. W taki sposób można robić domowe soki owocowe oraz warzywne lub też dowolnie mieszkać składniki.