Regularnie serwisuje swój ekspress do kawy

Kiedy kupowałem do domu swój pierwszy ekspres byłem bardzo ucieszony. Wiedziałem, że od tej pory będę pił najwyższej jakości kawę przygotowywaną mi przez automat. Przyznam, że nie oszczędzałem na zakupie tego urządzenia. Kupiłem automat z najwyższej półki. Wystarczy wybrać kawę i umieścić odpowiednie naczynie pod kranikiem.

Serwisowanie ekspresu zostawiam ekspertom

serwis ekspresów Uwielbiam poranną kawę, która teraz smakuje mi jeszcze lepiej. Najbardziej cieszy mnie fakt, że mój ekspres jest teoretycznie bezobsługowy. Teoretycznie, bo w praktyce wygląda to trochę inaczej. Wiadomo, że o każdy ekspres trzeba odpowiednio zadbać. Nawet nie zdawałem sobie sprawę z tego, że trzeba go po prostu regularnie serwisować. Proste czyszczenie można wykonać samemu, ale profesjonalny serwis ekspresów to domena wyspecjalizowanych w tym firm. Dlatego ja raz na dwa miesiące zapraszam do swojego domu serwisanta producenta mojego ekspresu. Urządzenie jest wówczas rozbierane doszczętnie i czyszczone kawałek po kawałku. Samemu nigdy bym tego nie zrobił. O ile jeszcze rozłożenie ekspresu na czynniki pierwsze byłoby w miarę proste o tyle jego poskładanie dla mnie byłoby już nierealne. I tak sporo się nauczyłem, bo potrafię dokonać prostego rozłożenia ekspresu w celu jego codziennego czyszczenia. I tak to codzienne czyszczenie wykonuje raz na trzy dni. Najprostsze jest odkamienianie. Wystarczy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk i dodać odrobinę specjalnego odkamieniacza.

Jeśli dzisiaj ktoś zapytałby mnie czy jestem zadowolony z posiadania ekspresu to odpowiedziałbym, że zawsze tak samo bardzo. Pomimo tego, że trzeba o niego dbać i regularnie go konserwować. Serwisowanie zostawiam fachowcom, a jak delektuje się aromatem pysznej porannej kawy. I mogę sobie wybierać dowolny sposób jej przygotowania.