Przygotowanie zmarłego do pochówku przez zakład pogrzebowy

 

Śmierć bliskiej nam osoby sprawia, że świat na chwile się zatrzymuje, staje się smutny. Mamy poczucie straty i tego, że już nigdy nic nie będzie takie samo. Wszystko będzie inne, ponieważ nikt nie zastąpi nam tej bliskiej osoby, której już z nami nie ma.

Śmierć bliskiej osoby i pomoc zakładu pogrzebowego

zakład pogrzebowy krakówSama ostatnio przekonałam się jak bardzo zmienił się mój świat po śmierci mojego dziadka, z którym mieszkaliśmy wraz z rodzicami. Nic nie wskazywało na to, że dziadek umrze. Czuł się dobrze, miał sporo energii jak na swój wiek. Niestety w krótkim czasie bardzo schudł i miał problemy z jedzeniem. Nie odczuwał głodu ani smaku przygotowywanych potraw. Ciężko go było namówić na wizytę u lekarza, ponieważ wcześniej dziadek nigdy nie chorował, był okazem zdrowia. Szpital odwiedził tylko raz kiedy się przewrócił i złamał biodro. Niestety od lekarza dowiedzieliśmy się, że dziadek jest ciężko chory i nie zostało mu już zbyt dużo czasu. Miesiąc po wizycie dziadek zmarł. Przegrał z chorobą, która została zbyt późno zdiagnozowana. Było to dla nas wszystkich bardzo ciężkie przeżycie. Po wizycie lekarza, który wystawił kartę zgonu skontaktowaliśmy się z zakładem pogrzebowym. Ci przyjechali bardzo szybko i zabrali ciało dziadka. Poprosili nas, abyśmy przyjechali, żeby wypełnić wszystkie formalności związane z pogrzebem. Następnego dnia pojechaliśmy, podpisaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty, wybraliśmy dla dziadka trumnę, krzyż, różaniec a resztą miał się zająć zakład pogrzebowy kraków. Kompleksowo przygotowali ciało zmarłego do pochówku. Pozwolili nas się z nim pożegnać i przywieźli trumnę na cmentarz.

Dzięki zakładowi pogrzebowemu nie musieliśmy jeździć po urzędach i załatwiać tych wszystkich formalności, ponieważ oni zrobili to za nas. Pomogli nam również w wyborze wiązanek na trumnę, wieńców a następnie dowieźli je na cmentarz.