Przygotowanie podłogi w klubie fitness

 

W obiektach sportowych, zajmujących się tematyką ćwiczeń fitness najważniejszym elementem jest podłoga. To na podłodze wykonuje się większość treningów. Aby klienci klubu fitness byli zadowoleni z ćwiczeń trzeba mieć taką podłogę, która będzie odpowiednia dla osób ćwiczących. Aby mieć takie podłoże, trzeba wykonać kilka ulepszeń w podłodze.

Jak przygotować podłogę sportową?

podłogi sportoweNajlepsze podłogi sportowe to takie, które nie tworzą uczucia dyskomfortu dla osoby ćwiczącej. Podczas budowy podłogi należy użyć środka, który będzie dodatkowo ogrzewał materiał podłogowy. Dobrze jest zastosować ogrzewanie podłogowe, ale można skorzystać z popularnego w budownictwie styropianu. Wylewka na podłodze sportowej nie musi przekraczać pięciu centymetrów grubości. Podłogi sportowe, które są wygodne w treningu wyłożone są parkietem, a na parkiet kładzie się matę sportową. Każdy ćwiczący powinien także otrzymać od klubu fitness matę antypoślizgową, ponieważ ćwiczenie na niej jest najprzyjemniejsze. Będąc właścicielem klubu zainteresuje Cię temat konserwacji podłoża. Jeśli stosujesz matę, wystarczy płyn do mycia podłóg. Można ją również odkurzać, lecz jest to zależne od intensywności ćwiczeń. Mycie spowoduje, że podłoga zyska miły dla ćwiczących zapach, który będzie się utrzymywał nawet wtedy, kiedy pomieszczenie nie będzie wentylowane. Wykonywanie ćwiczeń w Twoim obiekcie sportowym stanie się komfortowe.

Tak przygotowana podłoga będzie zachęcała do ćwiczeń. Najważniejsza jest swoboda oraz wygoda klientów Twojego klubu fitness. Musisz ich zachęcać do kupowania karnetów poprzez takie rozwiązania. Są skuteczne, o czym przekonało się wiele warszawskich klubów fitness. Poprawiasz jakość korzystania z oferty klubu, a to jest najważniejsze dla sportowców.

Czytaj dalej na sportfloor.pl