Przydatny ochraniacz modułowy

Z pewnością wybór i zakup łóżeczka dla dziecka jest bardzo ważny, szczególnie, że maluch będzie z niego korzystać nawet przez dwa trzy lata. Dlatego też warto pomyśleć o elementach, które sprawią, że będzie ono dla niego miejscem bezpiecznym i przytulnym.

Jak wyglądają ochraniacze modułowe?

ochraniacz modułowyWiększość produktów i akcesoriów dla noworodków i niemowląt znajdziemy w sklepach z rzeczami dla niemowląt. Są tak ubranka, wózki głębokie i spacerówki, przewijaki, zabawki, a także łóżeczka i ich wyposażenie. Na pewno do łóżeczka trzeb dokupić specjalny materac, który będzie twardy i hipoalergiczny oraz komplet pościeli wraz z prześcieradłem. Niektórzy rodzice decydują się też na zakup karuzeli czy baldachimu, ale są to już dodatki, których wcale nie musi być. Jednakże jest jeszcze jedna rzecz, na którą warto postawić i jest to ochraniacz modułowy, który sznureczkami przywiązuje się do szczebelków od środka łóżeczka. Nie jest on drogi, a bardzo pomaga, szczególnie kiedy maluch zacznie się samodzielnie przewracać z boku na bok i wiercić w trakcie snu. Ochraniacze są przeważnie wykonane z miękkich materiałów takich jak bawełna, bambus czy nawet dwustronna tkanina minky, natomiast wnętrze jest wypełnione specjalną włókniną lub też silikonowymi kuleczkami. Warto zaznaczyć, że wszystkie oferowane w sprzedaży ochraniacze są hipoalergiczne, zatem można je kupić nawet dla alergika. Co do  wyglądu, to modułowe ochraniacze są sprzedawane w pojedynczych elementach, które można ze sobą dowolnie łączyć.

Jeżeli chcemy stworzyć maluszkowi przyjazne i przytulne łóżeczko, to można zainwestować w oryginalne modułowe ochraniacze. Stanowią one nie tylko świetne zabezpieczenie przed bolesnym uderzeniem malucha w szczebelki, ale też ciekawą dekorację łóżeczka.