Przedszkole publiczne czy prywatne?

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze. Chce by uczęszczało do dobrych placówek oświatowych, dobrze się odżywiało, było zdrowe i nie chorowało, miało wielu dobrych przyjaciół. Ważny jest także gdzie maluch będzie się uczył. Czy lepiej wybrać przedszkole publiczne czy prywatne?

Przedszkole w Bydgoszczy jest najlepsze.

przedszkoleW którym z nich będzie miał większe szanse rozwoju? Z którego zarówno dziecko, jak i rodzice będą zadowoleni? Oba wybory mają swoje zalety i wady. Do przedszkole w Bydgoszczy publicznego zazwyczaj chodzą dzieci w najbliższej okolicy. Dzięki temu jest duże prawdopodobieństwo, że maluch będzie chodził do grupy razem ze swoimi znajomymi z podwórka lub pozna nowych przyjaciół mieszkających w najbliższej okolicy. To da mu pewny start w przedszkolu. Dziecko będzie czuło się bardziej pewnie mając przy sobie znajome twarze, kogoś z kim będzie się bawiło, z którym może się ustawić w parze przed klasą. Poziom nauczania w takich placówkach często jest zaniżany przed media, które twierdzą, że wychowawcy nie mają czasu na indywidualne podejście do dziecka i znajdywanie w nim talentów. Nie jest to zgodne z prawdą. Takie przedszkole często uczy tak samo dobrze jak prywatne i również oferuje zajęcia pozalekcyjne dla każdego.

W przedszkolu Bydgoskim prywatnym często mamy bardziej wyszukane menu, czy niespotykane zajęcia np. nauka chińskiego, ale czy naprawdę maluchy tego pragną? Czy potrafią rozróżnić rodzaje makaronów albo chcą się uczyć języka kraju którego nie potrafią wskazać na mapie? Powinniśmy brać pod uwagę dobro dziecka, a nie nasze zachcianki.