Projektuję meble do domu

Kiedy byłam małą dziewczynką moja mama bardzo się denerwowała, bo lubiłam ,,upiększać” nasze meble za pomocą kredek i pisaków.

Projekty mebli do domu to trudny orzech do zgryzienia, szczególnie w przypadku wybrednych klientów

wyposażenie do jadalniUważałam, że są brzydkie, a dorysowanie na nich gwiazdeczek czy kwiatków na pewno sprawi, że będą one świetnie wyglądały. Nudne stoły do jadalni miały na sobie rysunki apetycznego jedzenia, na szafkach w łazience były uśmiechnięte kropelki wody, a w moim pokoju było pełno zwierzątek. Mama to wszystko zmywała, a ja za jakiś czas znowu coś domalowywałam i czekałam, jak długo potrwa zanim ktoś zauważy moje ,,dzieło”. Później rodzice zapisali mnie na kółko plastyczne i tam mogłam się artystycznie wyrażać. Sama próbowałam też wykonywać różne dekoracje do domu. Krzesła do jadalni były trudne go zagospodarowania, ale na wszystkich parapetach stały moje pudełeczka pomalowane farbkami, wazoniki z masy solnej, czy wianki zrobione z gałązek i suszonych kwiatów z naszej działki. Na szczęście na te ozdoby mama się cieszyła, nawet jeśli z perspektywy czasu wiedziałam, jak dalekie od ideału były. Nawet nasz kominek dostał ode mnie dekorację świąteczną w postaci czerwono-zielonego łańcucha, do którego dodałam małe bombeczki. Nie wiedziałam jeszcze, że istnieje taki zawód jak architekt wnętrz czy projektant mebli, ale wiedziałam, że coś takiego chcę robić w życiu. Bardzo się cieszę, że mi się to udało. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że moja praca jest moją pasją i robię to co kocham. Zajmuje się projektowaniem mebli do domu. Szczególnie lubię nowoczesne krzesła i kanapy, bo stanowią one wyzwanie. Z jednej strony muszą być bardzo ładne, ale z drugiej przecież muszą być wygodne do siedzenia. Nie może to być koncept nie do użytku, tylko jako ciekawostka do postawienia, jako dekoracja, tylko praktyczny mebel. Podobnie jest z kominkami. Nowoczesne kominki to połączenie elegancji, prostoty i funkcjonalność.

Kominek elektryczny nie może być wielką, niekształtną bryłą, tylko ładnym piecykiem, który nada wnętrzu niesamowitego wyglądu. Wyposażenie wnętrz powinno być dopasowane do charakteru i upodobań właściciela, co nie oznacza, że często nie ryzykuję i nie projektuję czegoś co być może spodoba się tylko mi. Wolno-stojący kominek, czy okrągłe stoły do jadalni to moje ostatnie projekty.