Praktycznie wykonane carporty

Chyba żaden właściciel pojazdu nie chce, aby na jego samochód spadł konar drzewa, grad czy śnieg. Takie rzeczy mają miejsce, kiedy auto stoi pod gołym niebem, a ma to miejsce bardzo często w miastach. Poza nimi ludzie mają garaże przy domach.

Jak wygląda carport?

carportyDla wielu osób sama nazwa nic nie mówi, bo brzmi dość tajemniczo. Jednak nie jest to nic innego jak wiata garażowa w języku angielskim. Wiata kojarzy się z czymś prostym i niekoniecznie estetycznym, a carport brzmi zdecydowanie lepiej i sugeruje coś estetycznego. Jest to dobre skojarzenie, bo carporty są nowoczesnymi wiatami, które mogą być wykonane z drewna, stali, szkła czy poliwęglanu. Z pewnością są tańsze i szybsze w budowie niż klasyczny garaż stojący przy budynku mieszkalnym. Co prawda ich przeznaczeniem jest ochrona pojazdu przed uszkodzeniami i czynnikami atmosferycznymi, ale równie dobrze mogą służyć jako zadaszenie przed wejściem do domu, sklepu czy nawet pełnić rolę wiaty w ogrodzie. Wszystko zależy od wielkości i sposobu wykonania. Ich projekt może zakładać pomieszczenie jednego, dwóch, trzech czy nawet czterech samochodów, gdyż są wystarczająco stabilne, aby mieć taką powierzchnię. Wiaty garażowe mogą być stawiane jako samodzielne konstrukcie z dala od budynków w formie otwartej lub częściowo zamkniętej albo bezpośrednio przy elewacji budynku. Jeżeli nie chcemy, aby carport zabierał światło, to można wybrać szklany dach, który będzie równie wytrzymały co drewno czy stal, a będzie pod nim jasno.

Na rynku działa wiele firm, które zajmują się budowaniem takich konstrukcji, zatem bez problemu je znajdziemy. Realizacja takiego projektu, to przeważnie jeden – dwa dni, w zależności od wielkości projektu. Jest to to na pewno praktyczne rozwiązanie niskim kosztem.