Potrzebowałam pomocy radcy prawnego

Do tej pory bez problemu dogadywałam się ze swoim byłym mężem. Bez problemu płacił on alimenty na nasze dzieci, które pozostawały pod moją wyłączną opieką. Niestety, ostatnio kontakt mi się z nim urwał. Przestał płacić, a ja nie mogłam się z nim w żaden sposób skontaktować. Zastanawiałam się, jak w takim razie mogę uzyskać od niego należne świadczenia.

Poszukiwania radcy prawnego w Oświęcimiu

radca prawny oświęcimW końcu doszłam do wniosku, że potrzebuje porady prawnika. Nie znam się na tych wszystkich przepisach i kodeksach, dlatego postanowiłam skorzystać z porady radcy prawnego. Potrzebowałam pomocy kogoś kompetentnego, kto od razu pomógłby mi skonstruować odpowiednie pisma do sądu. Znajomy z pracy polecił mi bardzo dobrą osobę. Był to doświadczony i niezwykle polecany przez poprzednich klientów radca prawny Oświęcim to miejscowość, w której mieściła się jego kancelaria. Mieszkałam niedaleko, dlatego zdecydowałam się tam udać jeszcze tego samego dnia. Już wkrótce przekonałam się, że bez pomocy tego radcy zupełnie nie wiedziałabym od czego zacząć i jak przekonać mojego byłego męża, żeby wywiązywał się z obowiązków, które wynikały z wyroku sądu. Radca prawny od razu podpowiedział mi, jakie mam możliwości i jakie skutki prawne wywołają moje poszczególne kroki. Pomógł mi on skonstruować odpowiednie pismo i podpowiedział, jak powinnam je nadać.

Dowiedziałam się również, że jeśli ojciec dzieci nie płaci alimentów, mogę zgłosić tę sprawę do urzędu miasta, żeby dostawać specjalny zasiłek na dzieci. To było dla mnie bardzo ważne. Dzięki pomocy tego doświadczonego radcy wiedziałam czego się spodziewać i jak powinnam walczyć o swoje prawa. Już wkrótce, kiedy do byłego męża doszło kilka pism sądowych, zaczął on ponownie płacić na dzieci alimenty, a ja miałam względny spokój.